MMA

Premiéra v PFL se nepovedla. MMA zápasník Pešta inkasoval tvrdé KO

Premiéra v PFL se nepovedla. MMA zápasník Pešta inkasoval tvrdé KO
Zdroj: Profimedia

MMA zápasník Viktor Pešta ve svém prvním zápase v PFL neuspěl. V rámci Professional Fighters League narazil na Omariho Achmedova a svou premiérovou bitvu prohrál. Ruský soupeř Čecha zaskočil rychlostí a tvrdostí a uštědřil mu nekompromisní KO. Naděje na postup do play-off a možnost poprat se o milion dolarů ale stále žije. Peštu totiž čeká ještě další zápas, v němž si může napravit reputaci.

Před samotným zápasem byl Pešta považován za mírného favorita, Omari Achmedov totiž měl být podle zákulisních informací protivníkem, který by českému bijci mohl sedět. Opak však byl pravdou. Rus odstartoval bitvu nemilosrdným okopáváním a ukázal, že je hodně rychlý. Vzhledem k systému bodování navíc hodlal ukončit zápas co nejrychleji.

A to se mu také povedlo. Pešta nespěchal na takedown a Achmedov toho využil. Zaskočil soupeře několika tvrdými ranami a dostal Čecha do problémů. Ten se sice následně konečně pokusil o takedown, ruský zápasník se však ubránil, a naopak přidal na tvrdosti. V čase 1:25 předvedl vítězný hák, který znamenal KO. 

Kromě vítězství tak Rus získal šest bodů, jenž se udělují pouze za triumf v prvním kole. Pešta naopak zaznamenal první čisté KO od chvíle, kdy ho v UFC porazil kopem na hlavu Tybura. 

Související obsah

​Přestože Čech v premiérovém vystoupení v PFL padl, naděje na postup do vyřazovací části ještě není ztracená. Peštu totiž čeká ještě další bitva. V ní má šanci zvítězit a poprat se o možnost vyhrát milion dolarů, což je asi 22,5 milionu korun.

Pešta ukázal, jakým způsobem trénuje, aby patřil mezi nejlepší:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události