MMA

Aloha! Bellator je na Havaji. Během dvou dnů proběhnou dva galavečery

MMA organizace Bellator tentokrát zakotvila na souostroví Havaj v Tichém Oceánu. Z tropické destinace fanouškům bojových sportů nabídne během dvou dnů hned dva galavečery –⁠ Bellator 278 a Bellator 279, které přinesou první zápasy pyramidy bantamové váhy o titul a milion dolarů a vyvrcholí titulovými zápasy žen. Připravte se na bezesnou noc a podívejte se, co vás o víkendu čeká na Nova Sport 2 a Voyo.

Jak sledovat?

Bellator 278 vypukne v noci z pátku na sobotu. Přenos začíná ve dvě hodiny ráno českého času. Druhý galavečer Bellator 279 pak proběhne v noci ze soboty na neděli rovněž od dvou hodin ráno. Obě akce můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

Hlavní taháky:

Bellator 278 – první z galavečerů, který na podporu americké armády, veteránů a zdravotníků nese podtitul "Fight For Our Heroes", zakončí bitva o pás muší váhy. Titul bude podruhé bránit dvanáct zápasů neporažená Juliana Velasquezová. Po sedmi vítezstvích na půdě Bellatoru na bývalou judistku čeká největší výzva kariéry, a to bývalá mariňačka armády USA a pravá veteránka bojových sportů Liz "Girl-Rilla" Carmoucheová. Ta do organizace přišla v roce 2020 po šestileté štaci v UFC, během které se střela se jmény jako Ronda Rouseyová, Misha Tateová či Valentina Ševčenková. Čeští diváci si ji mohou pamatovat z pražské O2 areny, kde na body přemohla Lucii Pudilovou.

"Všichni mluví o tom, že Velasquezová má černý pás v judu. To je výzva, ale zároveň, pokud bude chtít jít na zem, ráda jí ukážu, jaké je to na zemi se mnou. Nemyslím si, že je to něco, co bude chtít," řekla před zápasem vyzývatelka s černým pásem v brazilském jiu-jitsu.

Bellator 279 – hvězdou druhého turnaje je jednoznačně jedna z nejdominantnějších zápasnic historie bojových sportů Cris Cyborg. Jediná žena, která získala pásy ve čtyřech organizacích (UFC, Bellator, Strikeforce, Invicta FC), se po čtyřech ukončených zápasech před limitem znovu postaví "Naštvané pěsti" Arlene Blencoweové. Dámy se střetly už v roce 2020, kdy Cyborg donutila vyzývatelku ve druhém kole odklepat. Dvěma vítězstvími v řadě se však Australanka ve 39 letech znovu přihlásila o titulovou šanci.

Zdroj: Nova Sport

​​​World Grand Prix bantamové váhy o milion dolarů

Na Havaji také odstartuje pyramida o pás prozatímního šampiona bantamové váhy a šek na téměř 22 milionů korun. V předkole turnaje nejlehčí mužské váhovky, kterou Bellator nabízí, se na Bellatoru 278 o divoké karty porvou Enrique Barzola se svěřencem Fjodora Emelijenka a vycházející hvězdou Nikitou Michajlovem. A neporažený Jornel Lugo si to rozdá s Dannym Sabatellem.

První kola pyramidy nabídne také druhá akce. Na Bellatoru 279 se utká japonský veterán Kyoji Horiguči s Patchym Mixem. V turnaji měl původně bránit svůj pás i úřadující šampion Sergio Pettis, ale kvůli zranění musel odstoupit a jeho místo zaujal bývalý šampion Juan Archuleta. Ten na úvod cesty za znovuzískáním koruny vyzve devět zápasů neporaženého Raufeona Stotse. Vítěz tohoto duelu si odnese pás prozatímního šampiona.

Zápasová karta Bellator 278:

(š) Juliana Velasquezová (12-0) vs. #2-Liz Carmoucheová (16-7) –⁠ o titul muší váhy
Enrique Barzola (17-5-2) vs. Nikita Michajlov (9-1) –⁠ zápas o divokou kartu na World Grand Prix bantamové váhy
#9-Jornel Lugo (8-0) vs. Danny Sabatello (11-1) –⁠ zápas o divokou kartu na World Grand Prix bantamové váhy
Christian Edwards (5-1) vs. Grant Neal (6-1) –⁠ polotěžká váha
Manny Muro (12-7) vs. Nate Andrews (16-4) –⁠ domluvená váha do 72 kg

Weber Almeida (5-1) vs. Fabricio Franco (8-4, 1 NC) – pérová váha
Dante Schiro (8-3) vs. Scotty Hao (5-3) – velterová váha
Makoa Cooper (1-0) vs. Blake Perry (pro debut) – velterová váha

Galavečer na poslední chvíli přišel o dva očekávané zápasy prelims karty. Erik Perez z nespecifikovaných důvodů odstoupil z duelu bantamové váhy proti Cee Jay Hamiltonovi. A zrušil se také střet bývalého šampiona japonského Rizinu Tofiga Musajeva s Zachem Zanem.

Související obsah

Zápasová karta Bellator 279:

(Š) Cris Cyborg (25-2, 1 NC) vs. #1-Arlene Blencoweová (15-8) – o titul pérové váhy
#1-Juan Archuleta (25-3) vs. #3-Raufeon Stots (17-1) – první kolo World Grand Prix o pás prozatímního šampiona bantamové váhy
#2-Patchy Mix (15-1) vs. #5-Kyoji Horiguchi (29-4) – první kolo World Grand Prix bantamové váhy
#1-Ilima-Lei Macfarlaneová (11-1) vs. Justine Kishová (7-5) – muší váha

#6-Janay Hardingová (6-5) vs. Dayana Silvaová (9-7) – pérová váha
Lance Gibson Jr. (5-0) vs. Nainoa Dung (4-2) – lehká váha
#9-Justin Gonzalez (12-1) vs. Kai Kamaka III (9-4-1) – pérová váha
Goiti Yamauchi (26-5) vs. Levan Chokheli (11-1) – velterová váha
#6-Emmanuel Sanchez (20-7) vs. Yancy Medeiros (15-8, 1 NC) – lehká váha
Keoni Diggs (9-1) vs. Bobby King (11-4) – lehká váha
Randi Fieldová (2-1) vs. Maraya Millerová (1-1) – domluvená váha do 54 kg
Ryan Dela Cruz (12-8) vs. Jordan Winski (11-3) – bantamová váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události