Hokej

NHL v Praze bude skvělá, moc se těšíme, říkají Hertl se Šimkem

Slavná NHL opět zavítá do Prahy. V libeňské O2 areně se 7. a 8. října střetnou celky San Jose Sharks a Nashville Predators. V dresu Žraloků by se měli představit i dva čeští hráči Tomáš Hertl a Radim Šimek. A oba už se akce nemůžou dočkat.

"Když jsem to slyšel poprvé, tak jsem tomu nemohl uvěřit. Je to něco úžasného a nemůžu se dočkat. Bude se hrát v O2 areně, kde jsem začal svou profesionální kariéru se Slavií. V Praze jsem se narodil, vyrostl tam a mám tam celou rodinu a kamarády. Bude to velký zážitek," neskrýval radost Hertl.

"Budu konečně hrát před rodinou. Doufám, že tam dostanu bráchu, který na NHL nikdy nebyl. Věřím, že to bude super. Moc se na to těším," přidal se Šimek. Ten má navíc na největší arénu v České republice skvělé vzpomínky. "Hráli jsme tam s Libercem finále extraligy proti Spartě v roce 2016. Získali jsme titul, takže na halu mám perfektní vzpomínky. Je to fakt úžasná hala, navíc Češi jsou hokejový národ a bude parádní atmosféra," zavzpomínal 29letý obránce.

NHL se opět představí v Praze | Zdroj: TV Nova

​I Tomáš Hertl, který podepsal se Sharks novou osmiletou smlouvu, se těší na skvělou kulisu. "V Evropě fanoušci fandí jinak a lépe. V Česku jsou fankluby, které ženou tým pořád dopředu a pořád fandí. Bude to rozdíl a bude to super. Opravdu se na to moc těším," pokračoval odchovanec Slavie.

A jak reagovali ostatní hráči Sharks na to, že poletí do Prahy? "Někteří kluci jsou nadšení, někteří říkají, že jedou do nějaké díry. Ale říkají to jen proto, aby mě naštvali. Já jim vždycky řeknu, že alespoň konečně uvidí pořádné město. Je mi ale jasné, že se mě pořád budou ptát, kam mají jít do restaurace, kam na pivo a podobně. To pivo bude pro kluky důležité. Nějaká dobrá dvanáctka jim udělá radost," dodal se smíchem 28letý útočník.

"Někteří kluci ze srandy říkali, že se jim do Prahy vážně nechce. Na druhou stranu někteří tu hráli už na mistrovství světa a vážně se těší. Věřím, že nás Hertlík někam vytáhne. Já Prahu pořádně neznám, takže jsem z obliga a bude to na něm," doplnil Šimek.

Související obsah

​Sharks budou letos opět bez play-off a oba čeští hokejisté by měli pomoct národnímu týmu na mistrovství světa. "Pokud budu zdravý, tak přijedu moc rád. Jsem připravený jet a týmu pomoct," řekl Hertl. "Z reprezentace volali Hertlíkovi asi o dva týdny dřív než mě. Pak koukám, že mám nějaké nepřijaté hovory z Miami a říkám si, kdo mě zase otravuje. Byl to Petr Nedvěd. Ale pokud budu zdravý, tak přijedu. Pokusím se do 4. května dostat do Prahy, abych mohl odletět už na Švédské hokejové hry. Snad ukážu, že na mistrovství můžu hrát. Poperu se o to," slibuje Šimek, který letos odehrál 36 zápasů.

Dva zápasy základní části NHL mezi San Jose Sharks a Nashvillem Predators se odehrají 7. a 8. října.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události