Další sporty

Boxerská legenda má problém. Byla obviněna ze sexuálního obtěžování

Boxerská legenda má problém. Byla obviněna ze sexuálního obtěžování
Bývalý boxer Oscar de la Hoya. Zdroj: Profimedia.cz

Boxerská legenda Oscar De La Hoya lítá ve velkém průšvihu. Byl totiž obviněn ze sexuálního obtěžování. Žalobu podala bývalá zaměstnankyně společnosti Casa Mexiko, ve které věhlasný sportovec působí. Samotný boxer vše popírá a hodlá své jméno očistit.

"Jako přeživší zneužívání chce, aby ostatní věděli, že takové chování je nepřijatelné –⁠ a nezáleží na tom, kdo jste," uvedla podle ESPN v prohlášení právnička ženy, která obvinila proslulého boxera Oscara De La Hoyu ze sexuálního napadení. "Budeme usilovat o spravedlnost," dodala zástupkyně bývalé zaměstnankyně firmy Casa Mexico, jež si údajně zažila peklo. 

Bývalý boxer, který ukončil kariéru v roce 2008 po porážce s Mannym Pacquiaem, ji měl obtěžovat dokonce dvakrát. Poprvé prý čelila jeho neakceptovatelnému chování na firemní akci v Mexiku, jež se konala v roce 2020. Během spánku v hotelovém pokoji jí někdo začal bouchat na dveře. Když otevřela, objevil se údajně De La Hoya, a to s kalhotami staženými ke kotníkům. Poté, co ženě vlezl do postele, se jí ho podařilo vystrčit a odvést do jeho pokoje. 

Druhý den se zlatý olympijský medailista neukázal na plánované schůzce, a tak pro něj šla do jeho pokoje. Tam ji prý De La Hoya zatáhl do postele a znásilnil. Krátce po návratu do Los Angeles se zaměstnankyně zúčastnila firemního večírku, který se později přesunul z restaurace do De La Hoyovy rezidence. V jeho domě prý došlo k dalšímu obtěžování. 

Související obsah

​Žena se prý se vším svěřila manažerům firmy, ti ale nic neudělali. Proto se vše rozhodla řešit s odstupem času právní cestou. Dříve se údajně bála, že by se jí firma mohla mstít. Sám De La Hoya všechna obvinění popřel. "Zlomyslná a nespravedlivá obvinění jsou často i bez důkazů interpretována jako pravda. Jsem přesvědčen, že můj právní tým tu záležitost vyřeší a prokáže mou nevinu," uvedl. 

Žaloba je přesto už teď pro bývalého boxera velkou kaňkou. V minulosti vyhrál v boxu šest divizí, vybojoval zlatou olympijskou medaili a patřil k nejpopulárnějším boxerům své generace. V roce 2008 ukončil kariéru, v loňském roce se chtěl do ringu vrátit, jeho snahy ale utnula epidemie covidu-19. Poté řekl, že už se nevrátí. 

V současnosti patří mezi nejpopulárnější boxery Tyson Fury, na přelomu tisíciletí byl jedním z nejvyhlášenějších mužů v ringu právě De La Hoya:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události