Ovečkin se opět zapsal do historie, navíc předvedl úctyhodné gesto fair play

Ruský hokejista Alexandr Ovečkin je prostě frajer. V duelu proti Vegas Golden Knights vstřelil dva góly a dostal se na magickou hranici 50 branek už podeváté v kariéře. Navíc předvedl parádní gesto, když odvolal faul na sebe. Jeho Washington ale nakonec padl v prodloužení.

Poprvé dal o sobě 36letý forvard vědět necelých 8 minut před koncem první třetiny, když předvedl gesto fair play. Ovečkin spadl na led po zákroku od Maxe Paciorettyho a sudí zvedl pravici, že bude vylučovat.

Nicméně střelec Washingtonu začal ihned kroutit hlavou a rozhodčím vzkázal, že to faul nebyl. Sudí tak následně verdikt změnili.

Za své chování byl Alexandr Ovečkin také odměněn. Nejdříve ve druhé třetině poslal svůj tým 49. gólem v sezoně do vedení, následně za stavu 3:2 pro Vegas poslal zápas do prodloužení svým padesátým gólem.