Merci, monsieur Messi! Argentinec vystřelil PSG jubilejní desátý titul

Fotbalisté PSG mají už čtyři kola před koncem jistotu ligového titulu. V utkání proti Lens jim k tomu stačil jeden bod, který nakonec krásnou ranou vystřelil Lionel Messi. Tým z hlavního města se tak raduje z desátého titulu v nejvyšší francouzské soutěži v historii, z nichž osm získali v posledních deseti letech.

První vážnější šanci si Pařížané vypracovali ve 32. minutě. Mbappé převzal míč od Neymara, postupoval na brankáře, ale tísněn obráncem těsně přestřelil. Pět minut před koncem první půle zahrozili i hosté, kdy Fofana našel volného Clausse, který ve výhodné pozici zakončil jen do rukavic Navase.

Po necelé hodině hry se utkání pro Lens hodně zkomplikovalo, protože Kevin Danso viděl druhou žlutou kartu, kvůli čemuž byl předčasně poslán do šaten. Nabídnutou přesilovku využilo PSG po jedenácti minutách. Neymar přiťukl míč Messimu, který nádhernou ranou pod břevno rozradostnil fanoušky domácích.

​Druhý gól se ale vedoucímu týmu tabulky přidat nepodařilo. Naopak i v oslabení skórovalo Lens. Dvě minuty před koncem Machado odcentroval přes Ramose na zadní tyč, kde skluzem zakončil Corentin Jean a srovnal na 1:1. V samotném závěru se do velké šance dostal ještě Kylian Mbappé, ale po přiťuknutí Neymara netrefil z výhodné pozice branku.

Získaný bod ale PSG stačil na zisk jubilejního desátého titulu, protože má momentálně na druhé Marseille náskok šestnácti bodů, což v posledních pěti kolech už tým z přístavního města získat nemůže.

Sobotní výsledky 34. kola Ligue 1:

Olympique Lyon –⁠ Montpellier HSC 5:2

Branky a nahrávky: 26. M. Dembélé, 43. Mendes, 63. Aouar (Mendes), 68. Toko Ekambi (Paquetá), 90+3. Aouar (Toko Ekambi) – 45+2. Wahi (Savanier), 45+3. Savanier (pen.)

AS Saint-Étienne –⁠ AS Monaco 1:4

Branky a nahrávky: 42. Chazrí (pen.) – 23. Ben Yedder (Caio Henrique), 25. Volland (G. Martins), 61. Kolodziejczak (vla.), 77. Boadu (Jakobs)

Paris Saint-Germain –⁠ Racing Lens 1:1

Branky a nahrávky: 68. Messi (Neymar) – 88. Jean (Machado)

ČK: Danso (LNS)