Totální selhání Neapole, ztratila dvoubrankové vedení. AC Milán vyhrál

Fotbalisté Neapole předvedli šílený zkrat a ztratili v utkání proti Empoli tři body. Hosté měli zápas v italské Serii A dobře rozehraný, když deset minut před koncem základní hrací doby vedli 2:0, v závěru ale dostali tři góly a prohráli 2:3. Z výhry se naopak raduje AC Milán, který na hřišti Lazia v 92. minutě spasil Sandro Tonali.

Inter Milán se v sobotu dostal do čela tabulky, a tak pokud to jeho městský konkurent AC chtěl změnit, musel bodovat na hřišti římského Lazia. Tento úkol se jim ale výrazně zkomplikoval ve čtvrté minutě, kdy Milinkovič-Savič přesným centrem našel ve vápně kanonýra Immobileho, který si už věděl rady a poslal svůj tým do vedení.

Vyrovnat skóre se Rossoneri podařilo pět minut po začátku druhé půle. Rafael Leao si naběhl na přihrávku do běhu a následně zpětnou přihrávkou našel Oliviera Girouda, který ve skluzu přiblížil AC Milán k potřebným třem bodům.

Ve zbytku utkání se hostům dlouho nedařilo dostat se k ohrožení branky Lazia. Vysvobození se nakonec dočkali v nastavení druhého poločasu. Zlatan Ibrahimovič se ve vápně probojoval k míči, přihrál Sandru Tonalimu, který dopravil míč do branky. AC Milán se tak díky výhře vrací do čela tabulky dva body před Inter, který má ale jeden zápas k dobru.

Neapol šla do vedení v závěru prvního poločasu, když se prosadil Mertens. Na začátku druhé půle pak navýšil vedení Lorenzo Insigne a vypadalo to na jasnou výhru. Nicméně hosté v závěru utkání totálně selhali a nechali si dát tři góly. Po gólu Hendersona a dvou brankách Pinamontiho tak prohráli 2:3 a ztratili veledůležité tři body v boji o titul.