Motorsport

Šéf Mercedesu se omluvil Hamiltonovi, vůz byl neřiditelný

Šéf Mercedesu se omluvil Hamiltonovi, vůz byl neřiditelný
Jiskřící vůz Lewise Hamiltona Zdroj: Profimedia

Víkendová velká cena formule 1, která se jela v Itálii, dopadla pro sedminásobného šampiona Lewise Hamiltona naprostým propadákem. Brit dojel až na 13. místě a za vítězem Maxem Verstappenem zaostal o více než kolo. Místo kritiky se však od šéfa své stáje Tota Wolffa dočkal omluvy. Jeho vůz byl prý neřiditelný.

Hamilton loni útočil na rekordní osmý titul formule 1, ale přišel o něj v posledním kole posledního závodu. Letos to ovšem nevypadá, že by měl britský pilot útočit na titul. V úvodních čtyřech závodech se jen jednou dostal na stupně vítězů – v prvním závodě v Bahrajnu skončil třetí. V celkovém pořadí šampionátu mu patří až sedmé místo a na prvního Leclerca ztrácí 58 bodů.

Letošní zmar vyvrcholil nyní na Velké ceně Emilia Romagna. Hamilton v kvalifikaci vyjel 13. místo a na stejné pozici také dojel do cíle. Hned po skončení závodu, když byl 37letý pilot ještě ve svém vozu, se mu omluvil šéf stáje Toto Wolff.

"Omlouvám se za to, co jsi dnes musel řídit. Vím, že je to neřiditelné," řekl Hamiltonovi šéf Mercedesu pomocí týmového rádia. "Musíme se odtud posunout, tohle byl příšerný závod," dodal. Po soutěži dokonce přiznal, že se občas divil, že se jeho piloti vůbec udrželi na trati.

Související obsah

​Hamiltonův týmový kolega George Russell si vedl mnohem lépe. V Imole skončil čtvrtý a je jediným, kdo ve všech čtyřech závodech sezony skončil v první pětce. V celkovém pořadí mu patří čtvrté místo.

Ačkoliv je sezona stále ještě na začátku a proběhly teprve 4 závody z 23, tak Hamilton už hlásí, že je ze hry o titul venku: "Ze šampionátu jsem venku, to je jisté. O tom není žádných pochyb."

Na konci loňského roku byl Hamilton pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události