Fotbal

Rada v Jablonci končí. Předposlední tým ligy potřebuje nový impulz

Rada v Jablonci končí. Předposlední tým ligy potřebuje nový impulz
Zdroj: profimedia.cz

Někteří ho milovali, jiní ho nenáviděli, každopádně Petr Rada není trenérem, který by byl přehlížen. Jeho více než čtyřleté angažmá u fotbalistů Jablonce ale nyní končí. Severočeši bojují o záchranu a vedení klubu chce dát týmu nový impulz. Proto se s trenérem Radou dohodlo na ukončení spolupráce.

Výbušný trenér přišel do Jablonce v roce 2018 a dvakrát ho dotáhl na třetí místo v lize. Se Severočechy si zahrál základní skupinu Evropské ligy, jenže letos přišel velký výsledkový úpadek. Po letech strávených na špici ligy nyní Jablonec bojuje o záchranu a čeká ho ještě velmi tuhý boj. Vedení klubu se proto rozhodlo ukončit po vzájemné dohodě spolupráci s Petrem Radou, aby kabina získala nový impulz.

"V pondělí jsme si s Petrem Radou sedli a po vzájemné dohodě skončilo jeho působení v roli trenéra Jablonce. Za odvedenou práci, zejména v předchozích letech, se sluší Petrovi poděkovat, protože byl u největších klubových úspěchů v naší historii. Teď je ovšem situace jiná a je potřeba do závěru boje o záchranu vnést nový impulz," prozradil pro klubový web majitel Jablonce Miroslav Pelta.

"Neodcházím zapšklý, ale mrzí mě to. Čekal jsem, že to skončí po sezoně nějakým umístěním, které nebude takhle děsivé," okomentoval svůj odchod od týmu trenér, který je známý i díky svým emotivním výstupům během zápasů i na tiskových konferencích. "Přeji Jablonci jen to nejlepší a mrzelo by mě, kdyby to došlo do černého scénáře. Jsem přesvědčený o tom, že se to zvládne. Chtěl bych poděkovat i divákům, kteří na nás chodili a fandili," dodal Rada.

Související obsah

​Tým do konce sezony přeberou asistenti Jiří Vágner s Tomášem Čížkem. Poslední kapkou angažmá Petra Rady byla sobotní domácí prohra 0:1 s Pardubicemi. Východočeši se díky ní dostali před Jablonec, kterému tak patří 15. místo. Na 13. Bohemku ztrácí Severočeši pouze bod. Ani předposlední místo by ale pro Jablonec neznamenalo tragédii. 14. a 15. týmy se utkají v baráži s celky z druhé ligy, přímo sestupuje pouze poslední tým.

Jablonci na jaře chybí góly Tomáše Čvančary. Ten totiž v zimě přestoupil do Sparty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události