Fotbal

Sparta konečně mění trávník. Prý mohl za obří marodku. Stěžoval si i Coufal

Sparta konečně mění trávník. Prý mohl za obří marodku. Stěžoval si i Coufal
Stadion pražské Sparty - Letná | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta se chystá na velkou změnu. Klub z Letné se definitivně rozhodl, že po konci této sezony přistoupí ke kompletní rekonstrukci hrací plochy stadionu Generali Česká pojišťovna Arena. Ta odstartuje už na konci nadstavbové části a potrvá přibližně deset týdnů. Celková investice za revitalizaci přesáhne 15 milionů korun. Povrch hřiště byl údajně dlouhodobě nekvalitní. Stěžoval si na něj i reprezentant Vladimír Coufal, který se loni na podzim nechal slyšet, že se nediví rozsáhlé sparťanské marodce.

Sparťanští fotbalisté se mohou těšit na to, že v příští sezoně vyběhnou na Letné na zbrusu nový trávník. Klub totiž už brzy spustí dlouho očekávanou rekonstrukci hrací plochy, která v tak rozsáhlé míře proběhla naposledy před 20 lety. 

Vedení Sparty se totiž rozhodlo, že kromě instalace nového travního koberce vymění také podloží. A to do hloubky 30 centimetrů. Zároveň dojde i k modernizaci závlahového systému. Práce, jež jsou vyčísleny na více než 15 milionů korun, poběží v plném rozsahu po konci právě probíhající sezony.

Kvůli technické a časové náročnosti začnou ale už v nadstavbové části a potrvají deset týdnů. Dva týdny zabere přípravná fáze, šest týdnů položení trávníku, který byl vypěstován v Nizozemsku, a dva týdny jeho adaptace. 

Související obsah

​Revitalizace se dotkne i části fanoušků, kteří jsou držiteli permanentních vstupenek v sektorech A5–A8. V této části stadionu totiž bude nutné vybudovat na základě technologických postupů nájezdové rampy pro náhradní vozy. Přibližně tři stovky příznivců tak pro druhý a třetí zápas skupiny o titul obdrží náhradní místa. 

Rekonstrukci nejspíš nejvíc ocení sami hráči. Trávník na Letné na podzim loňského roku zkritizoval po reprezentačním zápase proti Estonsku Vladimír Coufal, který dokonce prohlásil, že se nediví tomu, že má Sparta tolik zraněných. Za vinu to dával právě nekvalitnímu povrchu hřiště. 

Sparta představila speciální retro dresy k výročí od založení klubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události