Tenis

Djokovič šokuje: Za prohru může záhadná nemoc, covid-19 to ale není

Djokovič šokuje: Za prohru může záhadná nemoc, covid-19 to ale není
Novak Djokovič | Zdroj: profimedia.cz

Světová tenisová jednička po debaklu na domácím turnaji v Bělehradě šokovala. Na kurtu Djokoviče dohnala záhadná nemoc. O koronavirus prý nejde.

Djokovič se o víkendu představil na turnaji v rodném Bělehradě, kde došel až do finále. Během turnaje absolvoval tři třísetové bitvy a i závěrečný duel s Rusem Andrejem Rubljovem se protáhl na tři sady. V té poslední Srbovi došla šťáva, inkasoval kanára a z dvorce odešel poražený 1:2 na sety.

Hned po zápase o selhání promluvil: "Až do konce druhého setu jsem moc unavený nebyl. Game za stavu 5:4 byl dlouhý a tehdy jsem se začal cítit špatně. To, co pak fanoušci ode mě viděli, nebylo moc příjemné. Omlouvám sem jim za to."

Související obsah

Fyzické vyčerpání podle Djokoviče může být následek zdravotních problémů. "Je to znepokojující a mohu se jen domnívat, že je to následek nemoci, kterou jsem prodělal před pár týdny," pokračoval držitel 20 grandslamů.

Souboj Djokovič–Rubljov začal vajíčkovým zvykem srbských Velikonoc:

Srb nemoc nechtěl blíže specifikovat, jen vyvrátil, že se jednalo o covid-19. "Není to koronavirus, ale nechci jít do detailů. Ovlivnilo to můj metabolismus a musel jsem podstoupit léčbu," řekl tenista, který kvůli odmítnutí očkování na covid-19 zmeškal část letošní sezony včetně Australian Open.

Také uvedl, že podobné fyzické selhání u něj nikdy nenastalo, až letos. "Tohle se mi nikdy nestalo, ani na začátku kariéry. Až poprvé v Monte Carlu a nyní," řekl po zápase Djokovič. Prohra s Rubljovem je už třetí v letošním roce. Předtím padl ve zmíněném Monte Carlu s Alejandrem Davidovičem Fokinou. Uvidí se, v jaké fazóně se na kurtu představí příště. Už v květnu bude mít příležitost k obhajobě titulu na French Open.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události