Fotbal

Rangnick je novým koučem reprezentace Rakouska, dál bude pomáhat i United

Rangnick je novým koučem reprezentace Rakouska, dál bude pomáhat i United
Trenér Manchesteru United Ralf Rangnick Zdroj: Profimedia

Fotbalový trenér Ralf Rangnick byl jmenován novým koučem rakouské reprezentace. Třiašedesátiletý Němec, který momentálně působí na lavičce Manchesteru United, se k národnímu týmu připojí na konci května, kdy Rakousko odehraje tři zápasy Ligy národů proti Francii, Dánsku a Chorvatsku. Jeho angažmá u Rudých ďáblů ale tak úplně neskončí. U slavného celku z Old Trafford bude nadále fungovat jako konzultant.

Rangnick podepsal smlouvu na dva roky, která bude automaticky prodloužena, pokud s Rakušany postoupí na evropský šampionát, jenž se uskuteční v roce 2022 v jeho rodném Německu. 

V Manchesteru United ale tak úplně neskončí. Tým sice po sezoně převezme Erik ten Hag, Rangnick by však měl pomáhat jako konzultant. 

"Na konci sezony převezmu funkci trenéra rakouského národního týmu, ale budu pokračovat v poradenství s Manchesterem United," uvedl pro oficiální stránky klubu. "Opravdu se těším, že budu moci pomoct United, aby se znovu stali skutečnou silou," doplnil. 

Aby ale nezapomněl na své hlavní angažmá, vyjádřil i potěšení nad tím, že si ho Rakušané vybrali. "Je mi ctí se ujmout role rakouského trenéra. Vyhlídka na účast na mistrovství Evropy v Německu s mladým týmem, který je hladový po úspěchu, mě naplňuje velkým očekáváním," pochvaloval si. 

Nadšením se netajil ani prezident Rakouské fotbalové federace (ÖFB) Gerhard Milletich. "Jsme velmi rádi, že jsme v Ralfu Rangnickovi byli schopni získat vynikajícího odborníka na mezinárodní fotbal. Všichni jsme přesvědčeni, že je to ideální člověk a že jeho vize posune národní tým a ÖFB kupředu."

Související obsah

​Zkušený Němec by si měl odbýt premiéru v květnové Lize národů, v níž se Rakousko střetne s Dánskem, Chorvatskem a Francií. Půjde tak o jeho první angažmá u národního týmu, doposud působil jen jako klubový trenér. I tak získal řadu zkušeností. Kromě Manchesteru byl koučem Stuttgartu, Hannoveru, Hoffenheimu nebo Lipska.

Může se stát, že kromě Rangnicka skončí v Manchesteru po sezoně i Cristiano Ronaldo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události