Fotbal

Miláček sparťanských fanoušků se vrací na Letnou. Costa opět sparťanem

Miláček sparťanských fanoušků se vrací na Letnou. Costa opět sparťanem
Costa Nhamoinesu | Zdroj: Profimedia

Zimbabwský fotbalista Costa Nhamoinesu se stal opět hráčem Sparty, kde zakončí svoji bohatou kariéru. S tou se rozloučí na ploše Generali Česká pojišťovna Areny před sobotním zápasem proti Hradci Králové. Posléze bude ve Spartě vykonávat funkci skauta. Aktuálně třetí tým tabulky o tom informoval na svém webu.

Costa Nhamoinesu se se Spartou rozloučil na podzim 2020, kdy si po sedmiletém působení v rudém dresu chtěl ještě zkusit zahraniční angažmá. Po jedné sezoně v indickém Kerala Blasters a krátkém působení v Polsku se vrací do Sparty. Překvapivě ještě jako hráč, ale ne na dlouho. "Klub si vyžádal hráčovu registraci z Polska, kde naposledy působil, a tak bude AC Sparta Praha zapsaná jako poslední klub v bohaté kariéře Costy," uvedla Sparta v oficiálním prohlášení na svém webu. 

S aktivní kariérou se 36letý hráč rozloučí v sobotu 30. dubna před utkáním s Hradcem Králové. Tím ale jeho spolupráce s letenským týmem neskončí. Stane se totiž součástí skautingového oddělení. "Costy si lidsky velmi vážíme, v posledních letech jsme s ním byli průběžně v kontaktu a bavili se o možnostech spolupráce," sdělil generální ředitel Sparty František Čupr. "Má za sebou bohaté hráčské zkušenosti, zároveň velmi dobře zná Spartu a její hodnoty, v České republice se cítí být doma. Na svoji budoucnost po skončení aktivní kariéry se dlouho chystal, to je bezesporu výhoda," doplňuje sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Související obsah

Velkou radost z návratu do Sparty má i sám Costa. "V životě jsem měl největší radost z fotbalu na dvou místech – na ulici v ghettu a ve Spartě. Proto jsem šťastný, že se s aktivní profesionální kariérou můžu rozloučit právě tady, mezi lidmi, kteří mě mají rádi. S klubem jsme domluveni na tom, že se budu věnovat skautingu. Srdce mi pořád bude říkat, že chci být na hřišti, ale hlavou jsem už připravený na to, že budu u fotbalu pokračovat v jiné roli. A jsem šťastný, že to bude tady doma na Spartě," řekl hráč, který s pražským klubem vyhrál jeden ligový titul a třikrát si zde zahrál Evropskou ligu.

Costa ve sparťanském dresu odehrál jako obránce 203 zápasů, ve kterých vstřelil 15 gólů a na dalších 14 přihrál. 

Sparta v posledním ligovém derby nestačila na Slavii, a tak si tým z Edenu převzal pomyslný klíč Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události