PSG přišlo o výhru v nastavení. Nestačily ani dva góly Mbappého

Dlouho to vypadalo, že si PSG dojde ve Francii pro další pohodové vítězství. Ani vedení 3:1 ale týmu z hlavního města Francie nestačilo na tři body proti Štrasburku. Domácí celek dokázal v 92. minutě srovnat skóre na 3:3, a tak novému mistrovi Ligue 1 nestačily ani dva góly a jedna asistence v podání Kyliana Mbappého.

Fotbalisté PSG si v minulém kole zajistili mistrovský titul, když díky gólu Lionela Messiho uhráli potřebnou remízu 1:1 proti Lens. Jejich páteční soupeř RC Štrasbuk naopak má pořád o co hrát, když bojuje o evropské poháry pro příští ročník. S favorizovaným soupeřem tak potřeboval uhrát nějaké body.

Velký krok k tomu domácí udělali už ve druhé minutě. Lucas Perrin parádním pasem uvolnil Kévina Gameira, který utekl obraně a tvrdou ranou na přední tyč prostřelil Donnarummu. O chvíli později mohlo být v Štrasburku ještě veseleji, když Adrien Thomasson překonal italského brankáře podruhé, ale rozhodčí gól neuznal pro těsný ofsajd.

Byť byl šestý tým tabulky na začátku zápasu aktivnějším týmem, PSG se podařilo vyrovnat. Neymar uvolnil Mbappého, kterého marně stíhal obránce a hvězdný útočník s přehledem zakončil mezi nohama padajícího brankáře. Strhnout vedení na stranu hostů mohl o pár minut Messi, ale jeho rána z přímého kopu zamířila jen těsně vedle pravé tyče.

​Po přestávce se k povedené střele z dálky odhodlal domácí domácí Prcič, ale jeho pokus jen těsně minul branku. Do vedení se PSG dostalo v 64. minutě po ukázkové akci. Neymar kolmicí uvolnil Mbappého, který zpětnou přihrávkou našel Hakimiho a marocký obránce neměl problém trefit prázdnou branku.

O čtyři minuty už to bylo o dvě branky, a to díky obrovské chybě Alexandra Djikua. Ghanský obránce malou domů ideálně namazal Mbappému, který nezaváhal a vstřelil svůj druhý gól v utkání. Štrasburku se ale podařilo utkání ještě zdramatizovat, když míč v 75. minutě zamířil od hlavy Dialla do Marca Verattiho, který si jej srazil do vlastní sítě.

Tento gól tak vykřesal naději domácím na bodový zisk. Ta se proměnila ve skutečnost v 92. minutě. Dimitri Lienard odcentroval z levé strany na zadní tyč, kde číhal střídající Anthony Caci a z voleje srovnal na 3:3. Štrasburk se tak díky získanému bodu posunul na páté místo v tabulce.

Páteční předehrávka 35. kola Ligue 1:

RC Štrasburk –⁠ Paris Saint-Germain 3:3

Branky: 2. Gameiro (Perrin), 75. Verratti (vla.), 90+2. Caci – 23. Mbappé (Neymar), 64. Hakimí (Mbappé), 68. Mbappé