Real rozdrtil Espanyol a slaví titul ve španělské LaLize

Fotbalový Real Madrid ve 34. kole španělské LaLigy roznesl na kopytech Espanyol a oslavil vítězství i mistrovský titul. K tomu, aby Madridští definitivně opanovali celou soutěž, museli získat bod. Toni Kroos a spol. ale neponechali nic náhodě a po triumfu 4:0 mohou slavit. A to už po 35. v historii. Bilbao překvapivě porazilo Atlético, kterému vstřelilo dva góly.

Madridští nakročili k vítězství i titulu krátce po půlhodině hry, kdy rozvlnil síť Espanyolu Rodrygo. Ten si s balonem naběhl až takřka na malé vápno a přízemní ranou ke vzdálenější tyči poslal balon za Lópezova záda.

Stejný hráč udeřil o deset minut později ještě jednou. Proháčkoval se téměř do stejné pozice a zacílil k levé tyči. Ve druhém poločase Real ještě navýšil skóre. Asensio dostal parádní nahrávku za obranu a mírným obloučkem z pravé strany překonal brankáře Espanyolu.

Skóre definitivně zpečetil Karim Benzema, který v 81. minutě zužitkoval přihrávku zleva a pohodlně skóroval. V hledišti stadionu Santiago Bernabéu tak vypukly oslavy. Real totiž potřeboval jediný bod, aby se stal vládcem LaLigy. A to se mu nad očekávání povedlo.

​V dalším utkání nestačil překvapivý semifinalista Ligy mistrů z Villarrealu na Alavés. Prohrál s ním 1:2. Nevyhrálo ani Atlético, jež si odvezlo porážku z Bilbaa.