Hokej

Udržel Kladno v extralize, nyní se kouč Čermák stěhuje na jih

Udržel Kladno v extralize, nyní se kouč Čermák stěhuje na jih
Jiří Burger a David Čermák (vpravo) Zdroj: Profimedia

Hokejisty Kladna nepovede v následující sezoně trenér David Čermák. Po splnění cíle, kterým bylo udržet nejvyšší tuzemskou soutěž, se stěhuje do Českých Budějovic, kde bude dělat asistenta Jaroslavu Modrému.

Z českobudějovického Motoru odešel dosavadní asistent Patrik Martinec, kterého zlákalo volání ze Sparty, a tak na jihu Čech rozvázal smlouvu. "Patrik nás po skončení základní části požádal o uvolnění pro příští sezonu s tím, že má několik zajímavých nabídek. Pro nás je nemožné, aby u nás pracoval kolega, navíc v tak vysoké sportovní funkci, který si není jistý svým angažmá v našem klubu a tím, že je stoprocentně soustředěný na práci v Motoru. Neexistovala tedy jiná alternativa řešení, než mu za jeho letošní služby poděkovat a hledat plnohodnotnou náhradu," prozradil pro klubový web generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

Jako náhradu si vybral dosavadního sportovního manažera a hlavního trenéra kladenských Rytířů Davida Čermáka. Ten mimo role asistenta bude i hlavním skautem a sportovním ředitelem akademie Motoru. Měl by tak zajistit potřebnou kontinuitu mezi akademií a A týmem. "Získali jsme na Davida velmi dobré reference, zájem o něj měly i jiné extraligové kluby, a tak jsme moc rádi, že si vybral naši nabídku," dodal Bednařík.

Související obsah

​Čermák není jedinou posilou, kterou Motor oznámil. Novou tříletou smlouvu podepsal gólman Dominik Hrachovina. Do obrany se vrací Ondřej Kachyňa, který letos s Jihlavou ovládl Chance ligu, a posilou je také urostlý mladý bek Mikuláš Hovorka, jenž přišel ze Slavie. Z Olomouce pak přichází zkušený útočník Vojtěch Němeček.

Změnu na trenérském postu oznámila také česká reprezentace, kterou nově vede Fin Kari Jalonen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události