Trenér

Sparta kompletně mění trenérský štáb. Přichází olympijský vítěz

Sparta kompletně mění trenérský štáb. Přichází olympijský vítěz
Pavel Patera | Zdroj: Profimedia

Už to deklaroval po neúspěšném finále s Třincem. Dnes už bývalý trenér pražské Sparty Josef Jandač končí na lavičce stříbrného celku letošního ročníku. Pokračovat nebude ani Miloslav Hořava a Tomáš Hamara. Trojici nahradí Pavel Patera a Patrik Martinec.

Pavel Patera poslední čtyři roky působil v Mladé Boleslavi ve dvojici s Radimem Rulíkem. A podle slov vedení byl v hledáčku už poměrně dlouho. "Když jsme věděli, že oba naši hlavní trenéři chtějí po sezoně odpočinek, začali jsme hledat nové alternativy. Jakmile Pavel Patera skončil v Mladé Boleslavi, oslovili jsme ho a zjišťovali, zda by měl zájem u nás působit," řekl pro klubový web sportovní ředitel Petr Ton.

"Po vynikající hráčské kariéře si prošel trénováním mládeže, u dospělých se učil od skvělých trenérů Radima Rulíka a Miloše Hořavy, kteří v něm vidí možného kandidáta na trenéra pro národní tým. Sám jsem ho zažil při trénování a věřím, že u nás bude úspěšný," doplnil Ton.

A samotný nový kouč už se nemůže nového angažmá dočkat. "Těším se hodně! Spartu beru jako první zkušenost s velkým klubem. Na klubové úrovni je Sparta nejvíce, co může být. Vnímám to i historicky," řekl čtyřnásobný mistr světa.

Související obsah

​Sekundovat mu bude na trenérské lavičce Patrik Martinec, který se do Sparty vrací po šesti letech a v loňské sezoně působil na střídačce českobudějovického Motoru. "Pavel si vybral jako asistenta právě Patrika Martince, kterého jsme měli také vytipovaného. Za to jsme moc rádi. Patrik má v sobě hluboké sparťanské kořeny a neustále se posouvá v trénování dál a dál. Jeho poslední angažmá v Českých Budějovicích je toho jasným příkladem," dodal spokojený sportovní ředitel.

Trenér se měnil i u české reprezentace, ke které zamířil místo Filipa Pešána Fin Kari Jalonen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události