Tenis

S kritikou Wimbledonu přišel i Nadal. Je to nefér, řekl o absenci Rusů a Bělorusů

S kritikou Wimbledonu přišel i Nadal. Je to nefér, řekl o absenci Rusů a Bělorusů
Tenista Rafael Nadal | Zdroj: Profimedia

Španělská tenisová superstar Rafael Nadal se přidal ke svému konkurentovi Novaku Djokovičovi. Stejně jako světová jednička totiž zkritizoval vyloučení ruských a běloruských hráčů z letošního Wimbledonu. Rozhodnutí označil jako neférové. Svůj názor odůvodnil tím, že tenisté za situaci na Ukrajině nemohou.

"Myslím, že je to vůči mým ruským kolegům nefér," uvedl jednadvacetinásobný grandslamový vítěz pro BBC. Stejně jako Novak Djokovič či ATP a WTA tak zkritizoval rozhodnutí vedení Wimbledonu, které zakázalo kvůli válce na Ukrajině účast na letošním turnaji Rusům a Bělorusům. 

Nadal jako důvod své kritiky uvedl fakt, že tenisté za situaci na východě Evropy nemohou. "Co se děje v těchto chvílích, není jejich vina," doplnil svůj názor. 

Zároveň prozradil, proč je pro hráče a hráčky grandslamový turnaj důležitý. "Body z grandslamu jsou velmi důležité a my na tyto turnaje musíme jet," řekl. 

Související obsah

​Nezapomněl se ale také zmínit o tom, že to, co tenisový svět momentálně řeší, není oproti válce vůbec podstatné. "Když vidíme špatnou situaci na Ukrajině, kde trpí a umírají lidé, není to, co se děje v tenise, vůbec důležité," uzavřel.

Vedení All-England Clubu nedávno rozhodlo o tom, že ruští a běloruští se nesmí zúčastnit letošního Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události