Tenis

French Open? Rusové a Bělorusové na turnaj smí. Má to ale podmínku

French Open? Rusové a Bělorusové na turnaj smí. Má to ale podmínku
Zdroj: Profimedia

Zástupci tenisového French Open nepůjdou stejnou cestou jako vedení Wimbledonu a umožní ruským a běloruským hráčům, aby na Roland Garros nastoupili. O rozhodnutí veřejnost informoval prezident Francouzské tenisové federace Gilles Moretton. Ten zároveň uvedl, že jejich přítomnost má jednu podmínku. Musí nastupovat v režimu přísné neutrality.

Ruští a běloruští tenisté si mohou alespoň trochu oddychnout. Vedení druhého kalendářního grandslamu sezony se shodlo na tom, že nenapodobí Wimbledon a nezakáže hráčům z Ruska a Běloruska start na French Open. To se uskuteční na přelomu května a června v Paříži. 

Proč se zástupci Roland Garros rozhodli tímto způsobem, odůvodnil prezident Francouzské tenisové federace Gilles Moretton. Ten však také přiznal, že Rusové a Bělorusové budou muset splnit určité podmínky. 

"K dnešnímu dni jsme v souladu s prohlášením všech ministerstev sportu Evropské unie a dalších signatářských zemí z 9. března 2022, jehož cílem je vnutit ruským a běloruským sportovcům režim přísné neutrality," uvedl podle insidethegames.biz. "Takže žádná vlajka, žádná hymna," přidal razantně. 

Související obsah

​Druhý grandslam sezony bude tak na rozdíl od Wimbledonu se všemi nejlepšími hráčkami a hráči bez omezení. Zástupci londýnského turnaje ale mohou svůj verdikt ještě změnit, a to v závislosti na tom, zda se ve válce na Ukrajině do startu turnaje něco nezmění.

I tak v nedávné době schytali dávku kritiky. Zákaz pro Rusy a Bělorusy ostře zkritizoval třeba Novak Djokovič nebo orgány WTA a ATP.

Na rozdíl od French Open si Rusové a Bělorusové ve Wimbledonu nezahrají:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.