Barcelona porazila Mallorcu, v závěru musela hájit těsný náskok

Fotbalová Barcelona uzavřela nedělní program španělské LaLigy duelem s Mallorcou a proti 16. celku soutěže zapsala výhru. Tu gólově zajistili Depay a Busquets. Soupeř ale zvládl duel ve druhé půli zdramatizovat, když se prosadil kapitán Raíllo. Katalánský celek však těsný náskok udržel a díky tříbodovému zisku se vrátil zpátky na druhou příčku tabulky.

Katalánský celek měl ofenzivní choutky už od začátku zápasu a obrana Mallorcy se měla co ohánět, aby neinkasovala. Aubameyangovu hlavičku ze 6. minuty skvělým zákrokem zneškodnil brankář Rico. Ve 25. minutě už se Barcelona dočkala.

Alba krásným pasem vysunul Depaye, a ten ranou k tyči otevřel skóre. Přestože domácí ve zbytku poločasu dobývali branku soupeře, další trefu přidali až po přestávce. V 54. minutě se zapsal do střelecké listiny Sergio Busquets.

Třetí branku přidal Torres, kvůli ofsajdu však nebyla uznána. V 79. minutě udeřila také Mallorca. Kapitán Raíllo vzal zodpovědnost na sebe a dostal svůj tým na dostřel. Víc se toho na hřišti nestalo a Barca uhájila triumf.

Granada, která bojuje o záchranu v nejvyšší soutěži, remizovala se Celtou Vigo:

​San Sebastian, který bojuje o poslední místo, jež zaručuje v příští sezoně účast v Evropské lize, pouze remizoval s Vallecanem. Dlouho si přitom udržoval těsný náskok, soupeř udeřil a ve druhém poločase.