Další sporty

Vnuk Muhammada Aliho geny nezapře. Soupeře sundal KO v prvním kole

Vnuk Muhammada Aliho geny nezapře. Soupeře sundal KO v prvním kole
Nico Ali Walsh knokautuje svého soupeře Zdroj: Profimedia

Jedním z nejslavnějších boxerů historie, ne-li tím vůbec nejslavnějším, je Muhammad Ali. Ten už sice nežije, ale svého nástupce má, a už se o něm hodně mluví. Aliho vnuk Nico Ali Walsh si o víkendu připsal pátou výhru ve svém pátém profesionálním zápase a nebyla to jen tak nějaká výhra. Soupeře poslal k zemi už v prvním kole.

Muhammad Ali se v 60. a 70. letech ve světě boxu proslavil natolik, že i dnes byste těžko hledali slavnějšího muže rohovnického sportu. Čtyřnásobný šampion těžké váhy organizace WBA a dvojnásobný mistr v organizaci WBC zemřel v roce 2016, ovšem i dnes mohou fanoušci boxu sledovat jeho geny v akci.

Profesionálnímu boxu se totiž věnuje 21letý Nico Ali Walsh, který je vnukem Muhammada Aliho. V sobotu se Walsh postavil do ringu profesionálního boxu popáté a popáté slavil výhru. Jeho soupeř Alejandro Ibarra nevydržel ani jedno celé kolo, když po dvou minutách a 50 sekundách neustál kombinaci levá-pravá. Rozhodčí začal počítat a krátce poté zápas ukončil.

https://www.instagram.com/reel/Cc_7yeVj_Ur/?utm_source=ig_web_copy_link

Vnuk boxerské legendy tak vylepšil svou bilanci na 5-0, z čehož čtyřikrát vyhrál na knokaut a jen jednou na body. "Tohle je jen důkaz veškeré tvrdé práce, kterou do toho dávám," řekl po zápase.

Související obsah

​Walsh je ještě na úplném začátku kariéry, ale kdo ví, třeba jednou bude sbírat mistrovské pásy po vzoru svého dědečka, jenž se stal i olympijským šampionem v roce 1960.

Současným boxerským fenoménem je Tyson Fury, který nedávno ukončil kariéru výhrou nad Dillianem Whytem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události