Tenis

Strýcová o Ósakaové o depresích hráček: Lidé si myslí, že sportovci jsou bezchybní

Strýcová o Ósakaové o depresích hráček: Lidé si myslí, že sportovci jsou bezchybní
Tenistka Barbora Strýcová (vpravo) a Naomi Ósakaová (vlevo) Zdroj: profimedia.cz/AFLO

Barbora Strýcová, která se v loni září stala maminkou, se chce vrátit k tenisu. Vítězka čtyřhry na Wimbledonu 2019 by se totiž ráda s kariérou rozloučila právě na oblíbeném travnatém grandslamu. Sama hráčka ale ví, jak to mají tenistky v současné době těžké a zmiňuje Naomi Ósakaovou.

Právě japonská hráčka si musela v minulém roce dát pauzu, jelikož trpěla depresemi. Bývalá česká tenistka Barbora Strýcová se však rozhodnutí čtyřnásobné grandslamové vítězky nedivila. "Na sportovce je vyvíjen obrovský tlak. Když vzpomenu například na Naomi Ósakaovou, to je úplně normální a milá holka, obrovsky úspěšná v tom, co dělá. Ale je toho kolem ní hrozně moc, neskutečný tlak. Je těžké to zvládnout, navíc v tak mladém věku. Jsem ráda, že se o tom mluví a nějak by se to mělo řešit," myslí si Strýcová, která v loni na jaře ukončila kariéru a následně porodila syna Vincenta.

Podle vítězky Wimbledonu ve čtyřhře a bronzové medailistky z Ria de Janeira by ženskému tenisu pomohla úprava nabitého kalendáře. "Tenis je pro ženy hrozně náročný a nejde jen o hru. Cestujete téměř celý rok po celém světě, čekají vás všude povinnosti, musíte mluvit se sponzory a médii. Když se něco nepovede, je to pro člověka, který je citlivější, hrozně náročné. Kalendář turnajů by se měl trochu změnit, pomohlo by to všem. Třeba udělat pauzu během sezony," vysvětluje 36letá česká tenistka.

Související obsah

​I přes tato úskalí však Barbora Strýcová přemýšlí, že by se na tenisové kurty ještě vrátila. S kariérou by se totiž ráda rozloučila na slavném Wimbledonu. "Od narození syna mám na dva roky zmrazené body na žebříčku, takže plánuju, že bych se na pár oblíbených turnajů příští rok vrátila. Wimbledon je priorita, chtěla bych se tak i sama pro sebe rozloučit. Odcházela jsem za covidu, kdy člověk vlastně ani nemohl být na kurtu, takže to chci zase zažít," říká tenistka v rozhovoru pro Relative PR.

Související obsah

​Sama 36letá hráčka pak úplně nevyloučila, že by u tenisu třeba ještě zůstala déle. "Nic není nemožné. Ale myslím si, že bych pak už nepokračovala, i kdyby mi to šlo. Chci se věnovat malému. Asi kdybych chtěla, tak bych stihla Wimbledon i letos, ale já prostě chci být s Vincentem a neutíkat k tréninku," dodává Strýcová.

Tenistka Barbora Strýcová minulý rok oznámila, že končí svou bohatou kariéru:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události