Další sporty

Prskavec se představí v roli kapitána. Při maratonu bude soupeřit i se Strýcovou

Prskavec se představí v roli kapitána. Při maratonu bude soupeřit i se Strýcovou
Kajakář Jiří Prskavec | Zdroj: profimedia.cz

Vodní slalomář Jiří Prskavec a bývalá tenistka Barbora Strýcová si vyzkouší netradiční roli. V rámci pražského maratonu se totiž stanou kapitány svých týmů. "Moc často jsem kapitánem v kolektivních sportech nebyl. Vždycky jsem zůstal ve druhém poli jako odpadlík, co by byl rád, aby ho nevybrali jako posledního," směje se kajakář.

Olympijský vítěz z Tokia bude součástí běžeckého týmu před startem pražského maratonu. Kromě Prskavce pak bude kapitánkou také bývalá tenistka a bronzová medailistka z Ria de Janeira Barbora Strýcová. "Jsem fakt hodně soutěživá, takže doufám, že zvítězíme a že za nás poběží hodně lidí," vzkázala česká hráčka.

Na pražském maratonu, který se poběží tento víkend, se poprvé v historii všichni účastníci rozdělí do šesti týmů. Prskavec se tak společně se Strýcovou stanou součástí uskupení elitních maratonských závodníků. Do týmu se může přihlásit také každý účastník tradičního pražského závodu.

"Kdybych měl k nim motivační řeč, řekl bych, aby si vše užili. Můj výkon trvá kolem devadesáti vteřin, nemám úplně čas si prožít ten závodní zážitek. To při maratonském běhu v Praze je to jiné, navíc se skvělou atmosférou," dodal Prskavec, který se však samotného závodu jako běžec nezúčastní.

Související obsah

"Na maraton ale plánuji řádně potrénovat, nechci ho zaběhnout jen tak," vzkazuje Prskavec, který na dálku hecuje svého kamaráda Lukáše Krpálka a tvrdí, že by ho předběhl. "On je spíše sprinterským typem. Také dostat do cíle 120 kilogramů je rozdíl oproti mým sotva 70 kilo. Kdybych si vzal na sebe padesát kilo, tak by mě určitě předběhl on," uzavírá s úsměvem český vodní slalomář, jenž se chystá na novou sezonu.

Dalšími kapitány běžeckých týmů v rámci The Battle of the Teams 2022 pak budou také mistryně světa Zuzana Hejnová, fotbalistka Bára Votíková, biatlonista Michal Šlesingr a paralympijský šampion Jiří Ježek.

Jiří Prskavec si spolu s Lukášem Krpálkem vyzkoušeli moderovat Sportovní noviny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události