MMA

Tak to je pecka. MMA zápasnice Bledá bude bojovat o smlouvu s UFC

Tak to je pecka. MMA zápasnice Bledá bude bojovat o smlouvu s UFC
Zdroj: profimedia.cz

Českou komunitu MMA potěšila jedna skvělá zpráva. Teprve dvacetiletá fighterka Tereza Bledá se totiž popere o smlouvu v prestižní UFC. A to na začátku září, kdy se zúčastní populární show Dana White's Contender Series v Las Vegas. Ve městě hazardu vyzve brazilskou zápasnici Maiu Nayaraovou, která je stejně jako Češka dosud neporažená.

Talentovaná zápasnice Tereza Bledá zveřejnila na svých sociálních sítích úžasnou novinku. Dostala totiž možnost, aby zabojovala o kontrakt v prestižní UFC. "Když se sny mění ve skutečnost - DWCS. Děkuju moc všem, kteří mi pomáhají na mé vysněné cestě," napsala Češka na instagram a fanoušci MMA si mohli mnout ruce. 

Dvacetiletá fighterka se totiž představí na proslulé akci Dana White's Contender Series (DWCS), která proběhne 6. září v americkém Las Vegas. V rámci galavečera vyzve Brazilku Nayaraovou, která stejně jako Bledá ještě neprohrála a má na kontě šest triumfů a jednu remízu v zápasech organizací Jungle Fight a BSC.

V zákulisí se o možné smlouvě mluvilo už před týdnem. Na oficiálních stránkách UFC se totiž objevil zápasnický profil Bledé. Už to mírně naznačilo, co by mohlo následovat.

Související obsah

​A domněnky se staly realitou. Mladá česká sportovkyně vyhrála pět zápasů v řadě a je historicky první držitelkou pásu muší váhy OKTAGONu. Pokud by se Bledé povedlo zvítězit a získat vysněný kontrakt, stala by se druhou českou ženou, jež se do Ultimate Fighting Championship (UFC) dostala. Tou první byla Lucie Pudilová. 

MMA zápasník Jiří Procházka se rozpovídal o dokumentu, který se o něm natočil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události