Fotbal

Fotbalová Viktoria smutní. Zemřela klubová legenda a plzeňský Beckenbauer

Fotbalová Viktoria smutní. Zemřela klubová legenda a plzeňský Beckenbauer
Klubová legenda Viktorie Plzeň František Plass. Zdroj: Profimedia.cz

Západní Čechy se zahalily do smutku. Ve věku 78 let po krátké těžké nemoci zemřel bývalý hráč plzeňské Viktorie František Plass. Ten byl v 60. a 70. letech stálým členem kádru Západočechů a dostal se i do reprezentace, jíž pomohl k postupu na MS v Mexiku 1970. Dokonce se mu přezdívalo plzeňský Beckenbauer. O jeho úmrtí informovali zástupci Viktorie na sociálních sítích.

Nejdřív se věnoval profesionální hráčské kariéře, poté se stal trenérem. Jako fotbalista působil především v plzeňské Viktorii, kde byl v 60. a 70. letech jednou z důležitých postav týmu. Svými výkony si František Plass dokonce řekl i o nominaci do reprezentace, s níž postoupil na MS v Mexiku.

Svého času se o něj zajímaly také Sparta a Slavia, řízný stoper však zůstal věrný Plzni. Závěrečný rok kariéry strávil v Chebu, a poté se vrhl na trénování. 

Jako kouč vedl Cheb, který pod vedením dvojice Plass-Lopata postoupil poprvé v historii do první ligy. Poté trénoval Chomutov či pražskou Duklu. V letech 1981–1984 byl hlavním trenérem Plzně, v sezoně 2000/2001 pracoval ve stejném klubu jako asistent. 

Související obsah

​Díky své hře se zařadil ve Štruncových sadech mezi klubové legendy. Právě Viktoria informovala i o jeho skonu, jenž přišel po krátké a těžké nemoci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události