West Ham si o trofej nezahraje. Kamara pomohl Rangers do finále EL

Zklamaný Tomáš Souček | Zdroj: Profimedia

Čtvrtek byl ve znamení odvet semifinále Evropské ligy. Do finále se nepodívají fotbalisté West Hamu, kteří s Frankfurtem prohráli i ve druhém zápase, tentokrát 0:1. Z postupu se tak raduje německý klub. Možná trošku překvapivě doplní Eintracht v boji o trofej skotští Rangers. Ti v odvetě totiž porazil Lipsko 3:1 a po úvodní porážce 0:1 jde tak dál mančaft z Glasgow. Rangers pomohl gólem k postupu také Glen Kamara.

Jeden z klíčových momentů odvety semifinále mezi Frankfurtem a West Hamem přišel už v 19. minutě. Po faulu a konzultaci s videorozhodčím viděl červenou kartu hostující Aaron Cresswell. Následně rozehrával přímý kopl Kostič, ale těsně minul. Frankfurt tak šel do vedení ve 26. minutě. Rafael Borré si naběhl na zpětnou přihrávku Knauffa a naprosto osamocen poslal míč za záda Areóly.

Kladiváři mohli vyrovnat na konci prvního poločasu. Bowen posílal centr před branku a vypadalo to, že hosté už míč dotlačí za brankovou čáru, jenže jeden z domácích obránců ho na poslední chvíli dokázal vykopnout. Další nepříjemnost přišla pro londýnský celek v 79. minutě, když červenou kartu vyfasoval trenér David Moyes, který napálil míč na střídačku Eintrachtu.

Vykřesat naději pro West Ham mohl Tomáš Souček, kterému míč na hlavu posadil Bowen, jenže český záložník minul. West Ham tak podlehl Frankfurtu 0:1 a po úvodní porážce 1:2 si finále zahraje Eintracht. Za anglický celek odehrál 87. minut také Vladimír Coufal. Alex Král byl opět pouze na lavičce.

​Rangers se v zápase s Lipskem dostali do vedení v 19. minutě. Kent prošel z levé strany do vápna, střílenou přihrávkou našel na zadní tyči volného Jamese Taverniera a ten už uklízel míč do prázdné branky. Na 2:0 zvýšil českým fanouškům dobře známý Glen Kamara, který se trefil přesnou střelou placírkou z hranice velkého vápna.

Snížit mohl hostující Olmo, ale jeho technický pokus skončil těsně nad břevnem. Důležitý moment přišel v 71. minutě, ve které se dokázalo prosadit Lipsko. Angelino poslal do vápna brilantní centr a z první ho poslal do sítě fenomenální střelce Christopher Nkunku a německý klub byl zpátky ve hře o postup.

Jenže náladu domácím fanouškům zlepšil v 81. minutě John Lundstram, jenž se prosadil z dorážky. Víc už se toho v zápase nestalo, skotský tým zvítězil 3:1 a po úvodní porážce 0:1 se raduje z postupu do finále.

Odvety semifinále Evropské ligy:

Frankfurt – West Ham 1:0 (1:0)
Branka: 26. Borré.
První zápas: 1:2. Postupuje Frankfurt.

Rangers – RB Lipsko 3:1 (2:0)
Branky: 19. Tavernier, 25. G. Kamara, 81. Lundstram – 71. Nkunku.
První zápas: 0:1. Postupují Rangers.

O finalistech je rozhodnuto také v Lize mistrů. Po skvělém obratu si o ušatý pohár zahraje i Real Madrid: