MMA

Do UFC se opřel další zápasník: White se chová jako drogový dealer

Do UFC se opřel další zápasník: White se chová jako drogový dealer
Tony Ferguson a Dana White | Zdroj: Profimedia.cz

V posledních měsících se kolem prezidenta nejprestižnější organizace MMA Dany Whitea točí jedno velké téma, kterým jsou výplaty v UFC. Po široké veřejnosti se vyjadřují i zápasníci. Do muže, který jej aktuálně zaměstnává, se naposledy opřel Tony Ferguson. Známého promotéra nazval drogovým dealerem.

Jedním z prvních, kdo začal s kritizováním finančních poměrů ve slavné organizaci, byl youtuber a v posledních měsících také boxer Jake Paul. White nedávno na tuto kauzu reagoval slovy, že jsou boxeři přeplacení. Například Tyson Fury si v posledním titulovém zápase vydělal o 30 milionů dolarů více než Francis Ngannou v UFC.

Do Dany Whitea se nyní opřel zápasník Tony Ferguson, který se o víkendu představí v kleci. "Myslím si, že jsme nedostatečně zaplacení. Zeptal jsem se Dany, jestli mohu zkusit box, a on mi to zakázal. Chová se jako zk**vený drogový dealer," řekl "El Cucuy" na předzápasové tiskové konferenci.

"Chci hrát baseball a dělat další sporty, ale on se chová jako drogový dealer a říká mi, co mohu a nemohu dělat," pokračoval osmatřicetiletý zápasník. "Chci vydělat více peněz pro moji rodinu," dodal Feguson pro web MMA Junkie

Související obsah

Do diskuze se připojil již zmiňovaný Jake Paul, který za lepší platy v UFC nějakou dobu "bojuje". Na svém osobním twitteru sdílel video z tiskovky Tonyho Fergusona a přidal komentář: "Neposlouchejte mě, ale profesionálního zápasníka, který má kuráž promluvit. Dana White je miliardář, zatímco zápasníci dělají, co mohou, aby vyžili."

​Jeden z nejzajímavějších a nejzkušenějších zápasníků v UFC se vrací do klece téměř po roce již tento víkend, kdy vyzve Michaela Chandlera. Americký rodák bude chtít ukončit sérii tří proher. Navíc po prohlášení směrem k Whiteovi by mohl přijít o kontrakt ve slavné organizaci, kdyby padl. 

Posledním Čechem, který se představil v UFC, je David Dvořák. Ten ale prohrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události