MMA

Prezident UFC White se pustil do boxerů. Všichni jste přeplacení, vzkazuje jim

Prezident UFC White se pustil do boxerů. Všichni jste přeplacení, vzkazuje jim
Prezident UFC Dana White Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejznámějších lidí ve světě bojových sportů, prezident UFC Dana White, se pořádně vyjádřil na adresu všech boxerských hvězd. Reaguje tak na kritiku ohledně výplat pro zápasníky v UFC i možnost, že by se jeho šampion Francis Ngannou mohl někdy v budoucnu potkat s Tysonem Furym.

Tyson Fury se stal šampionem v organizaci WBC a ukončil svou kariéru neporažen. Po jeho boku se následně objevil Francis Ngannou, který je držitelem titulu v těžké váze v UFC, a údajně to mělo Whitea naštvat. Platy v jeho organizaci smíšených bojových umění dlouhodobě kritizuje youtuber a boxer Jake Paul. 

White pronesl, že jsou boxeři přeplacení. "Všichni chtějí více peněz. Hlavním problémem v boxu je, že jsou tihle zk**vení týpci přeplacení," nešetřil boxery dvaapadesátiletý rodák z amerického Manchesteru v prohlášení, které vydal web Sport Bible.

Související obsah

"Nemůžete vybudovat takovou ligu. Nemůžete mít pod smlouvou 750 bojovníků, kteří vydělávají peníze a živí své rodiny každý rok s takovou mentalitou. To nefunguje. Musíte podnikat," dodal prezident organizace, kde aktuálně působí dva čeští zápasníci. V podstatě White argumentoval tím, že si nezaslouží každý zápasník v UFC nejvyšší odměny. 

Francis Ngannou si díky poslední výhře nad Cyrilem Ganem vydělal 600 000 dolarů (přibližně 14 milionů korun). Naopak Tyson Fury se topí v astronomických částkách. Za výhru nad Dillianem Whytem si vydělal 29,5 milionu dolarů (přes 688 milionů českých korun).

Podívejte se na knokaut Tysona Furyho, kterým ukončil kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události