Další sporty

Dva světové rekordy v jeden den! Rychlostní lezci se v Soulu předvedli

Dva světové rekordy v jeden den! Rychlostní lezci se v Soulu předvedli
Indonéský lezec Kiromal Katibin Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci v jihokorejském Soulu byli svědky něčeho naprosto neuvěřitelného. V rámci Světového poháru v lezení padly dva světové rekordy, a to jak v kategorii mužů, tak žen. Novými rekordmany jsou Kiromal Katibin a Aleksandra Miroslawová.

V jihokorejském Soulu se poprvé v letošním roce lezlo na rychlost a diváci hned viděli rekordní zápisy. Jako první se blýskl indonéský lezec Kiromal Katibin, který v kvalifikaci dosáhl vrcholu v čase 5,17 sekundy, což je nový světový rekord. Druhého překonal v tak krátkém časovém úseku o propastných 24 setin. 

Ve vyřazovací části bez problémů postupoval až do finále, ale v něm byl diskvalifikován za ulitý start. Jen o pár minutek po Katibinově rekordu se historické tabulky překonávaly podruhé. Polka Aleksandra Miroslawová zaznamenala totiž dosti podobný úspěch. 

Rodačka z Lublinu překonala svůj rekord, který v rychlostním lezení stanovila na posledních olympijských hrách v Tokiu. Rekordní čas má novou hodnotu 6,64 vteřiny, druhou Rajiahovou porazila polská rekordmanka o více než půl sekundy. 

Související obsah

​Miroslawová ve finále zaznamenala další obdivuhodný čas 6,72, takže celý závod bez problémů vyhrála. V jeden den fanoušci v Koreji viděli dva světové rekordy, což je naprostá rarita.

Adam Ondra se rozpovídal před evropským pohárem v Boulderingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události