Slavné Giro odstartovalo v Budapešti, první etapa nabídla skvělý finiš

Cyklistické Giro d'Italia slavnostně začalo v Budapešti. V první etapě, která startovala v maďarské metropoli, se z vítězství radoval Mathieu Van der Poel. Jediný Čech v pelotonu Jan Hirt skončil na 48. místě.

První etapa byla jako dělaná pro klasikáře. Hned na úvod se od hlavní skupiny oddělili dva závodníci týmu Drone Hopper – Androni Giocattoli Mattia Bais a Filippo Taglian, ti nakonec v úniku vydrželi až do vzdálenosti 13 kilometrů od cíle.

Následně se rozjel závod o vítěze první etapy, který ovládl nizozemský cyklista Mathieu Van der Poel, jenž v dramatickém finiši přespurtoval Biniama Girmaye. Třetí pak skončil Španěl Bilbao, který využil pádu v tu chvíli bronzového Caleba Ewana. Van der Poel, pro kterého jde o první Giro v kariéře, si tak oblékne růžový trikot i do sobotní časovky.