Levante už není ve španělské lize poslední. Rozhodla proměněná penalta

Levante dokázalo v 35. kole španělské LaLigy porazit Real Sociedad 2:1 a odlepilo se ode dna tabulky. Rozhodující gól padl v samotném závěru, kdy domácí proměnili penaltu.

Levante patřilo před zápasem poslední místo v tabulce španělské ligy. Domácí se ale proti Realu Sociedad, jenž hraje o pohárové příčky, vybičovalo ke skvělému výkonu, který jim zajistil tři body.

Skóre otevřel v 53. minutě Miramón a Levante šlo do vedení. Jenže pak svůj um prokázal zkušený David Silva, který se netradičně trefil hlavou a srovnal na 1:1.

​Poslední slovo ale měli opět domácí, kteří se před koncem druhého poločasu dočkali pokutového kopu po faulu Diega Rica. Míč si vzal Gonzalo Melero, který udržel nervy na uzdě a zařídil domácím cennou výhru 2:1.