Fotbal

Baník oslaví 100 let ve stylu. Do Ostravy si pozval slavný tým z Ostrovů

Baník oslaví 100 let ve stylu. Do Ostravy si pozval slavný tým z Ostrovů
Fanoušci Baníku Ostrava Zdroj: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Ostravský Baník slaví v letošním roce sté výročí založení klubu a vedení pátého celku Fortuna ligy se rozhodlo slavit ve velkém stylu. Na veselku pozvalo jedno velké jméno, v Ostravě bude hrát slavný Celtic, který si tak za poslední dva roky zahraje již se třetím českým týmem.

Fanoušci Baníku se mají na co těšit! Jejich oblíbený tým totiž vyzve slavný glasgowský celek, který si letos nejspíše dojde pro ligový titul číslo 52. Celtic se do Česka vydá již potřetí za poslední dva roky, v Evropské lize dostal naloženo od Sparty, naopak s Jabloncem si v předkole dokázal poradit. 

"Myslím si, že jsme snad ani lépe vybrat nemohli. Celtic je jedním z nejslavnějších evropských klubů, Glasgow je průmyslové město podobné Ostravě a fanoušci Celticu svou oddaností klubu zase velmi podobní těm baníkovským," nabídl paralelu s oběma celky ředitel oslav stého založení klubu Matěj Šturala.

"Věřím, že Celtic přivítáme jako staronového skotského mistra a účastníka skupinové fáze UEFA Champions League," zní z Baníku. Vzhledem k zlepšujícímu se koeficientu jde totiž vítěz skotské Premiership přímo do skupiny Ligy mistrů. Celtic má náskok šesti bodů tři kola před koncem.

Související obsah

​Skotský celek začne přípravu hned na začátku července v Rakousku, poté se přesune na Městský stadion do Ostravy, kde sehraje výroční utkání s domácím Baníkem. Vstupenky jsou již v prodeji, za nejdražší vstupenku dají fanoušci tisíc korun. Nejlevnější stojí 490 Kč. Fanoušci si mohou pořídit i speciální balíček za 5 000 Kč. 

U české reprezentace pokračuje trenér Šilhavý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události