Schick opět zářil! Dvěma góly a jednou asistencí vystřílel Bayeru Ligu mistrů

Patrik Schick opět ukázal, jakým borcem je. V duelu na půdě Hoffenheimu si připsal další dvě branky, čímž unikl na druhém místě střelecké tabulky Erlingu Haalandovi. Český kanonýr přidal i jednu asistenci a byl jasným strůjcem úspěchu svého Bayeru, který si příští rok zahraje Ligu mistrů. Cestu do milionářské soutěže si naopak zkomplikoval Freiburg, který doma padl s Unionem Berlín.

Leverkusenu stačila výhra k jistotě Ligy mistrů v příštím roce. Domácí se ale dostali do vedení, ve 22. minutě se prosadil Rutter. Po centru z levé strany se ovšem poprvé připomněl Patrik Schick, který se v šestnáctce prosadil levačkou. Do kabin se přesto šlo za stavu 2:1, Pavel Kadeřábek našel Baumgartnera, který vrátil Hoffenheimu vedení.

V posledních dvaceti minutách rozjel koncert druhý nejlepší střelec posledního evropského šampionátu. Schick nejdříve krásně připravil míč pro Diabyho, jenž vyrovnal na 2:2. O tři minuty později se někdejší hráč Sparty či Bohemky nádherně uvolnil, brankáři udělal kličku a přidal čtyřiadvacátou branku v sezoně.

Schick se dokonce mohl blýsknout hattrickem, ale zakončení z vápna na zadní tyčku mu nevyšlo. Poté český útočník číslo jedna střídal, Alario v první nastavené minutě utekl obraně a obešel brankáře Baumanna. Pak mohl Bayer slavit postup do základních skupin Ligy mistrů.

​O velké body hrál Freiburg, který se mohl velmi výrazně přiblížit k Lize mistrů, což by byl obrovský klubový úspěch. Plány se začaly ale velmi brzy bortit, již v jedenácté minutě skóroval Prömel. Freiburg sice srovnal, ale branka nebyla uznána. Hosté po poločase vedli již 3:0, nakonec zvítězili 4:1. Již zítra může být Freiburg přeskočen na čtvrtém místě.

Borussia Dortmund dohrává jen sezonu, hostem byla ve Fürthu, pro který to byl poslední domácí zápas v Bundeslize na minimálně patnáct měsíců. Hosty dostal do vedení Brandt, ale moc pohledný fotbal se nehrál. Domácí srovnali v 70. minutě, ale Borussia odpověděla dvěma zásahy a odvezla si tři body a jisté druhé místo.

Výsledky 33. kola Bundesligy:

SC Freiburg – 1. FC Union Berlín 1:4 (0:3)
Branky: 61. Höler – 11. Prömel, 30. Trimmel, 41. Becker, 90. Schäfer

SpVgg Greuther Fürth – Borussia Dortmund
Branky: 70. Ngankam – 26. Brandt, 72. Brandt, 77. Passlack

TSG 1899 Hoffenheim – Bayer Leverkusen 2:4 (2:1)
Branky: 22. Rutter, 36. Baumgartner (Kadeřábek) – 34. Schick, 73. Diaby (Schick), 76. Schick, 90+1. Alario

1. FC Kolín nad Rýnem – VfL Wolfsburg 0:1 (0:1)