Další sporty

Van der Poel zajel na Giru i skvělou časovku a udržel růžový trikot

Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel zvládl skvěle i časovku na Giro d'Italia a stále drží růžový trikot pro nejlepšího jezdce. 27letý jezdec stáje Alpecin–Fenix skončil ve druhé etapě, která se jela v centru Budapešti, na parádním druhém místě. Závod vyhrál Brit Simon Yates.

Van der Poel opět změnil všechny predikce a při sobotní časovce, kdy se očekávalo, že se bude měnit růžový trikot, zajel skvěle. 27letý cyklista se dostal na trať jako poslední a od prvních mezičasů ukazoval, že bude bojovat o přední místa.

Nakonec do cíle, jenž byl stejně jako start v centru Budapešti, dojel druhý za překvapivým vítězem Simonem Yatesem. Třetí pak skončil časovkářský specialista a dvojnásobný stříbrný olympijský medailista Tom Dumoulin.

Související obsah

​Jeden z hlavních favoritů Gira Richard Carapaz pak skončil na 19. místě a v celkovém pořadí zatím ztrácí 35 vteřin na vedoucího van der Poela. Čech Jan Hirt pak v sobotní časovce skončil na 96. místě.

Giro d'Italia –⁠ 2. etapa:

1. Simon Yates
2. Mathieu Van der Poel +3
3. Tom Dumoulin +5


96. Jan Hirt +58  

Celkové pořadí Gira d'Italia:

1. Mathieu van der Poel
2. Simon Yates +11
3. Tom Dumoulin  +16


55. Jan Hirt +1:24

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.