šipky

Českým šipkařům se v Leverkusenu nedařilo. Po Gawlasovi vypadl i Sedláček

Českým šipkařům se v Leverkusenu nedařilo. Po Gawlasovi vypadl i Sedláček
Karel Sedláček Zdroj: Profimedia

Český šipkař Karel Sedláček vypadl na European Tour 5 v Leverkusenu ve druhém kole. Po volném losu nestačil na světovou sedmnáctku Nathana Aspinalla, se kterým prohrál 2:6 na legy. Z turnaje tak vypadli oba dva Češi, jelikož Adam Gawlas už v pátek prohrál se Scottem Williamsem.

Karel Sedláček vyhrál rozhoz na střed, tudíž do zápasu začínal na podání. Tuto výhodu ale nedokázal využít, když jej Aspinall hned na úvod brejkl. Stejný kousek se ale povedl vzápětí i Sedláčkovi, a tak bylo srovnáno na 1:1. Český šipkař si však nedokázal udržet vlastní servis ani na druhý pokus, a tak Angličan opět vedl.

Ve čtvrtém legu mohl Sedláček opět srovnat, ale nedokázal ani jednu ze čtyř šipek trefit do doublového segmentu, zatímco Aspinall na šestý pokus uspěl, a tak diváci poprvé v utkání mohli vidět udržený servis. To samé se vzápětí podařilo i Sedláčkovi, ale poslední dva legy šly na stranu sedmnáctého hráče světa, který postoupil po výhře 6:2 do třetího kola, ve kterém se utká s lepším z dvojice Price –⁠ Woodhouse. 

Související obsah

Na European Tour 5 v Leverkusenu tak nepokračuje ani jeden Čech, jelikož Adam Gawlas v pátek prohrál se Scottem Williamsem. 

Čtvrteční turnaj Premier League ovládl Jonny Clayton:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události