V Anglii se děly věci. K postupu museli vyhrát o sedm gólů. A výsledek? 7:0

Fotbalisté Bristol Rovers slaví postup do League One Zdroj: Profimedia

O tom, jak je těžké se v Anglii probojovat z nižších soutěží o patro výše, by mohla vyprávět většina tradičních klubů. Fotbalisté Bristolu Rovers to stihli doslova na poslední chvíli, když k přímému postupu do třetí nejvyšší soutěže potřebovali v posledním kole vyhrát minimálně o sedm gólů. A to se jim povedlo. V posledním kole hraném v sobotu od 16 hodin rozstříleli Scunthorpe 7:0, když pět branek vstřelili až ve druhém poločase.

Fotbalisté Bristolu Rovers loni sestoupili z League One o soutěž níže a dali si jasný cíl vrátit se co nejdříve zpátky. To se jim v průběhu letošní sezony dařilo, když se po celou dobu v League Two drželi na čele tabulky a pohybovali se na hranici přímého postupu a play-off. Individuálně se dařilo hlavně velšskému útočníkovi Aaronu Collinsovi, který před posledním kolem měl na svém kontě čtrnáct přesných zápasů.

Před závěrečným utkáním s beznadějně posledním Scunthorpe ale čekal na Bristol nelehký úkol. Již měl sice zajištěnou alespoň baráž o postup, ale pořád byl ve hře i přímý postup. Aby se to podařilo, musel v posledním kole vyhrát alespoň o pět branek větším rozdílem, než Northampton porazí v souběžně hraném zápase Barrow.

Northampton své utkání vyhrál 3:1, což znamenalo, že Bristol musel zvítězit minimálně o sedm branek. Za soupeře měl sice poslední Scunthorpe, který ve 46 zápasech posbíral pouze 26 bodů, ale po prvním poločase vedli domácí pouze 2:0, a tak nic nenasvědčovalo, že by měli soupeři nadělit takový debakl. Tím spíš, že Rovers vstřelili sedm gólů v jednom utkání naposledy v roce 1964.

Nakonec se ale fanoušci fotbalového zázraku dočkali. V 62. minutě už to bylo o čtyři góly a další tři branky dokázali domácí vstřelit v rozmezí 76. 85. minuty. Po zvýšení na 7:0 se stala ve fotbale málo vídaná věc. Fanoušci ještě před závěrečným hvizdem hromadně vběhli na hřiště, a tak bylo utkání přerušeno. Rozhodčí pak kvůli tomu nastavil 32 minut po základní hrací době. Přesto dokázali Rovers výsledek 7:0 udržet a postoupili po roce ve čtvrté lize zpátky do League One. Společně s nimi postupují také týmy Forest Green a Exeter. Na Northampton, Port Vale, Swindon a Mansfield čeká baráž.

Důvod k radosti měli v letošní sezoně i fotbalisté Bayernu, kteří vyhráli desátý ligový titul v řadě: