MMA

UFC 274: Chandler si připsal brutální KO, Oliveira uspěl v titulovém zápase

UFC 274: Chandler si připsal brutální KO, Oliveira uspěl v titulovém zápase
Michael Chandler knokautoval Tonyho Fergusona Zdroj: Profimedia.cz

UFC 274 nabízela velká jména a elitní zápasy, ve kterých fanoušci nebyli zklamáni. Tony Ferguson prohrál po drtivém knokautu od Michaela Chandlera počtvrté v řadě a dost možná se jeho čas v prestižní organizaci schýlil ke konci. Charles Oliveira se představil v titulovém zápase, ale vzhledem k nenavážení mohl získat pás pouze Justin Gaethje. Brazilec ale uspěl již v prvním kole.

Jedním z nejzajímavějších zápasů byl souboj mezi Tonym Fergusonem a Michaelem Chandlerem, kde byl favoritem druhý jmenovaný. "El Cucuy", jak se Fergusonovi přezdívá, vydržel do začátku druhého kola. Tam jej ale jedním z nejlepších knokautů poslední doby porazil šestatřicetiletý Chandler. 

Dlouholetý zápasník Bellatoru po sedmnácti sekundách druhého kola sestřelil Fergusona front kickem, kterým svého soupeře naprosto vypl. Rodák z Missouri nadchl komunitu MMA a pohledným knokautem si tak připsal druhou výhru v organizaci UFC. Svůj rekord vylepšil na 23:7.

Podívejte se na tvrdé KO Michaela Chandlera:

Očekávaným zápasem bylo klání mezi Charlesem Oliveirou a Justinem Gaethjem. První jmenovaný kvůli problémům s váhou přišel o titul, to mu ale motivaci namlátit domácímu zápasníkovi nevzalo. Justinovi fandila celá aréna ve Phoenixu. 

Související obsah

Gaethje začal dobře a hned dvakrát poslal Oliveiru k zemi, ale tomu tento průběh naprosto vyhovuje. Brazilský bývalý šampion lehké váhy šel do přestřelky, ale jeho cílem bylo dostat domácího zápasníka na zem. To se následně povedlo, Oliveira na zemi předvedl svou oblíbenou gilotinu a připsal si třiatřicátou výhru kariéry. 

Večer nabídl i skvělý duel ve slámové váze, kde se představila šampionka Rose Namajunasová. Zápas s Carlou Esparzaovou ovšem spíše zklamal a moc akce nenabídl. Nakonec se radovala outsiderka zápasu, která tak sebrala Namajunasové titul. Na UFC 274 se měl představit také Donald Cerrone, ale toho vyřadila nemoc. 

Související obsah

Výsledky hlavní karty na UFC 274:

Charles Oliveira porazil Justina Gaethjeho via submise (Rear Naked Choke) – 1. kolo

Carla Esparzaová porazila Rose Namajunasovou via split – získala titul ve slámové váze

Michael Chandler porazil Tonyho Fergusona via KO – 2. kolo

Ovince Saint Preux porazil Mauricia Rua via split 

O titul v UFC se letos popere Čech Jiří Procházka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události