MMA

Poprask v UFC! Šampion nenavážil a přišel o titul. Na vině je bizarní chyba

Poprask v UFC! Šampion nenavážil a přišel o titul. Na vině je bizarní chyba
Charles Oliveira na váze Zdroj: profimedia.cz

Pouhý den před bojem o titul v lehké váze se stala věc, která nejspíše ovlivní celý zápas. Šampion Charles Oliveira nenavážil a přišel o svůj titul, údajně ale nešlo o jeho chybu. Váha, na které celá situace probíhala, údajně ukazovala vyšší hodnoty. Stěžoval si nejen on, ale i další osobnosti ve světě MMA.

Aby bylo jasno, tak brazilský šampion není v tomto ohledu andílkem. Již několikrát se totiž stalo, že váhové limity nesplnil. Nyní je v tom ale nevinně. Váha údajně ukazovala o 0,8 libry vyšší hodnoty. Kvůli tomu Oliveira nenavážil požadovaný limit, chybělo mu bizarních 226 gramů. 

Tím pádem se o titul může snažit pouze vyzyvatel Justin Gaethje. "Kontrolní váha ukazovala o 0,8 libry více. Ve skutečnosti jsme museli ještě shazovat. Dozvěděl jsem se to v půl osmé ráno. Původně jsem si myslel, že mi chybí už jen 0,4, ale nakonec to bylo 1,2 libry," pronesl Matt Schnell. 

Oliveira během dne prozradil, že váhové podmínky splnil, ale to netušil, že jej zradí špatně nastavená váha. Stěžoval si například i legendární Daniel Cormier. Váha měla být resetována, takže pak ukazovala úplně jiné údaje. Někdo měl dokonce rozdíl ve váze ráno a večer 2 libry. 

Související obsah

"Dělání váhy je vždy hodně těžké a náročné. Ještě horší je, když si myslíš, že už váhu máš, ale opak je pravdou a ty musíš pokračovat ve shazování. Pocení v takové chvíli je noční můrou po fyzické i psychické stránce," řekl Michael Chandler, který se na hvězdně obsazeném galavečeru UFC taktéž představí.

Podobná situace se stala již v Česku, kdy Karlos Vémola před utkáním s Ďatelinkou nenavážil a o titul taktéž přišel. Do zápasu přesto nastoupil a slovenského zápasníka naprosto jasně porazil. 

Nedávno bojoval v UFC Čech David Dvořák, ale ten poprvé ve slavné organizaci padl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události