Giannis opět zářil, Bucks v sérii vedou. Warriors rozdrtili Memphis

Giannis Antetokounmpo v utkání proti Chicagu Zdroj: Profimedia.cz

Play-off probíhá také v zámořské NBA, kde v noci zazářil hvězdný Giannis Antetokounmpo, který proti Bostonu zapsal 42 bodů a jeho Milwaukee se raduje z výhry v důležitém třetím duelu série druhého kola. Vyhráli také Warriors, kteří rozdrtili Memphis rozdílem třiceti bodů.

Milwaukee obhajuje v NBA titul, proti stojí velmi silný Boston, a tak fanoušci sledují naprosto skvělou sérii, které nechybí vůbec nic. Za stavu 1:1 se souboj přesunul do Wisconsinu, kde hrají své domácí zápasy Bucks. Ty táhl Giannis Antetokounmpo, který opět předvedl výkon hodný těch nejlepších.

Řecký basketbalista byl všude. Zakončoval, bránil, nahrával. Nakonec z toho bylo 42 bodů, 12 doskoků a 8 asistencí. Pro Giannise to byl nejlepší bodový výkon v letošním play-off. Trochu to vypadá, jako by se jedna z hlavních hvězd NBA zlepšovala každým dalším utkáním.

Boston pět sekund před koncem ztrácel dva body a zahrával trestný hod, ale akci nezakončil bodově, a tak se z vedení v sérii radují basketbalisté Milwaukee. Zápas se moc nepovedl Jaysonu Tatumovi, který patří mezi největší hvězdy Bostonu. Odehrál přes čtyřicet minut a měl pouze deset bodů.

​Také za vyrovnaného stavu se přesunula série mezi Golden State a Memphisem do San Francisca. Jinak vyrovnaný souboj ale přinesl naprosto jednoznačný výkon jednoho týmu. Warriors ovládli tři ze čtyř čtvrtin, v té třetí dokonce nasázeli o čtrnáct bodů více a připsali si drtivý triumf 142:112.

Memphis opět táhl hvězdný Ja Morant, který byl nejproduktivnějším hráčem celého utkání. Připsal si 34 bodů, což ale na výhru ve třetím duelu nakonec nestačilo. Golden State táhl Stephen Curry, který měl 30 bodů.