Mäki skončila na mistrovství Finska druhá. Chtěla jsem vyhrát, smutnila

Česká běžkyně Kristiina Mäki skončila na mistrovství Finska v krosu na druhé příčce. Na čtyřkilometrové trati podlehla pouze loňské vítězce Nathalii Blomqvistové. Tu však hodlala 30letá atletka s českým i finským pasem porazit, a tak měla ze stříbrné medaile smíšené pocity. "Chtěla jsem jí loňský výsledek vrátit, ale bohužel se mi to nepovedlo," uvedla finalistka olympijských her v Tokiu 2021 v běhu na 1 500 metrů.

Přestože Češka, která díky otci vlastní i finské občanství, odjela na šampionát Finska v krosu s velkými očekáváními, z konečného výsledku byla lehce zklamaná. Čtyřkilometrovou trať sice proběhla s druhým nejrychlejším časem a vybojovala stříbrnou medaili, přáním ale bylo zvítězit a oplatit porážku úřadující vítězce Nathalii Blomqvistové.

Ta si však stejně jako vloni doběhla pro zlato. "Skončila jsem na druhém místě, což nebylo podle očekávání, ale zhruba v polovině trati přišel trhák od Nathalie Blomqvistové, která závod nakonec vyhrála," popsala 30letá atletka své pocity. I když si vedla více než dobře, takovou radost neměla.

"Nepočítala jsem, že skončím druhá. Po minulém roce jsem chtěla Nathalii druhé místo vrátit, ale nepovedlo se," smutnila běžkyně, jež se na olympijských hrách v Tokiu 2021 probojovala do finále závodu na 1 500 metrů. Zároveň ale přiznala, že z pohledu výkonu to tak špatné nebylo.

​"Běžela jsem čas 13:26, což je zhruba tempo 3:21 na kilometr. Z tréninkového pohledu to není špatné, ale je to druhé místo, takže úplně spokojená nejsem. Uvidíme, jak bude vypadat start na dráze, který už mě čeká příští týden," uzavřela.

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.