Další sporty

Seemanová nebude startovat na mistrovství světa. Stále ji trápí zdraví

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová se nezúčastní následujícího světového šampionátu v Budapešti. Důvodem jsou neutichající zdravotní problémy, které ji trápily už v zimě.

"Hlavním a jediným důvodem jsou mé zdravotní problémy. Už v zimě na MS jsem byla zraněná s tím, že jsem se sice vyléčila, ale po zátěži jsem přetížila druhou stranu těla a zranění se mi vracelo," prozradila finalistka z posledních olympijských her v Tokiu.

Teprve na začátku května ukončila dvoutýdenní přípravu bez bolestí. "Rozhodli jsme se, že na mistrovství neodcestuji, protože nechci reprezentovat Českou republiku s tím, že bych si jela pro 15. místo. I kdybych se náhodou dostala do finále, tak bych byla zklamaná, kdybych neútočila na osobní rekord," pokračovala 22letá plavkyně.

Související obsah

​"Tréninkově jsme nestihli odtrénovat to, co je potřeba na úspěch ve finále. Společně s Bárou jsme se shodli, že vybereme na letošní ročník jeden vrchol a dáme přednost doléčení a bezbolestným tréninkům," doplnila trenérka Petra Škábová. Seemanová se tak aktuálně bude soustředit na srpnové mistrovství Evropy v Římě.

"Nechci jezdit na závody s tím, že nejsem stoprocentně připravená. Takto se před sebou i plaveckým světem nechci prezentovat, takže si myslím, že jsem se rozhodla správně," uzavřela Seemanová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události