Další sporty

Nejlepší lyžařky se představí opět v Česku. Světový pohár se vrací do Špindlu

Nejlepší lyžařky se představí opět v Česku. Světový pohár se vrací do Špindlu
Česká lyžařka Martina Dubovská Zdroj: profimedia.cz

V příštím roce se v České republice opět představí nejlepší lyžařky světa. Světový pohár v alpském lyžování se uskuteční 3. a 4. února příštího roku ve Špindlerově Mlýně. Na programu bude obří slalom a slalom.

Naposledy se světový pohár jel v České republice v březnu 2019, kdy si triumfy ve slalomu a obřím slalomu rozdělily Američanka Mikaela Shiffrinová a Slovenka Petra Vlhová. Tehdy byla zastávka ve Svatém Petru závodními týmy a všemi zúčastněnými vyhodnocena z pohledu organizace, návštěvnosti a celkové atmosféry jako jedna z nejlepších z celé sezony. V součtu dorazilo na oba závody 19 tisíc diváků.

"Je to skvělá zpráva pro celé české lyžování, máme z toho velkou radost. Možnost pořádat světový pohár je obrovská prestiž," řekl pro svazový web prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Heřmanský.

Související obsah

​"I díky světovému poháru v roce 2019, kdy jsme jasně prokázali, že i tak malá země, jako je Česká republika, umí uspořádat velké závody, se podařilo dostat Špindlerův Mlýn do termínovky pro rok 2023. Povedená akce je vždy tou nejlepší referencí. Skvěle zvládnutá organizace z roku 2019 byla tím nejlepším možným doporučením. O místech konání světových pohárů se dlouze jednalo a je skvělé, že jsme splnili cíl, který jsme vyhlásili právě v roce 2019, a to vrátit světový pohár lyžařek do Česka," dodal Roman Kumpošt, viceprezident Mezinárodní lyžařské federace (FIS).

A Špindlerův Mlýn hlásí, že je na závody připravený. "Máme velkou radost, že se světový pohár opět vrací do Špindlerova Mlýna. Náš zkušený organizační tým bude v podobném složení, a budeme tak čerpat nejen z úspěchu minulého ročníku, ale například i z participace na pořadatelství neméně úspěšného světového poháru v Jasné 2021," doplnil spolupořadatel následujících závodů Čeněk Jílek.

Související obsah

​"Věříme, že se nám opět podaří uspořádat nejen skvělé závody, ale zároveň i jedinečnou sportovní a kulturní událost, která bude dobře reprezentovat naše zimní středisko, celý Špindlerův Mlýn i české a slovenské lyžování," přeje si Jílek.

Původně Špindlerův Mlýn figuroval v termínové listině až začátkem března a chvilku to vypadalo, že si Česko bude muset minimálně ještě rok počkat, nakonec ale vše dobře dopadlo a organizátoři se chystají na velkou akci. "Pro Česko je pořádání Světového poháru v alpském lyžování žen obrovsky prestižní záležitostí a je potřeba ocenit velmi dobrou práci našich zástupců. Závody ve Špindlerově Mlýně jsou těmi posledními před mistrovstvím světa, takže to pro všechny lyžařky bude možnost, jak vyladit potřebnou formu. Věříme, že se do České republiky sjede špička ženského lyžování," řekl na závěr Heřmanský.

Zatím není jisté, zda se ve Špindlerově Mlýně představí i Ester Ledecká, která jezdí především rychlostní disciplíny. Nicméně k lyžování a snowboardingu možná přidá třetí sport, kterým by mohl být windsurfing:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události