Francouz vychytal Coloradu výhru. Avalanche jsou první postupující

Boje o Stanley Cup znají prvního postupujícího. V nejkratším možném čase postoupilo Colorado, které porazilo Nashville i počtvrté, tentokrát 5:3. 28 zákroky se na výhře podílel také český gólman Pavel Francouz. Mečbol si vybojoval Pittsburgh v sérii s Rangers. Vyrovnáno pak je mezi Washingtonem s Floridou a Dallasem s Calgary.

Colorado se dostalo do vedení už ve druhé minutě, kdy vystřelil André Burakovsky a trefil se nad rameno Ingrama. Nikdo navíc nevěděl, jestli opravdu gól dal, jelikož puk vylétl ven dírou v síti.

Nicméně skóre se poté přelévalo ze strany na stranu až do stavu 3:3. Ten svítil na ukazateli skóre ještě na začátku 53. minuty. V tu chvíli se trefil Valerij Ničuškin po nádherné Makarově přihrávce. Nakonec Avalanche zvítězili 5:3 a po čtvrté výhře postupují do čtvrtfinále. Na výhře se 28 zákroky podílel také český gólman Pavel Francouz, jenž si dokonce připsal asistenci u poslední branky. David Rittich zůstal pouze na střídačce.

Debakl schytali newyorští Rangers na ledě Penguins. Po první třetině byl sice stav nerozhodný 1:1, ale druhou třetinu Pittsburgh ovládl 5:1, celkově vyhrál 7:2 a v sérii stačí Pens už pouze jedno vítězství.

​O vyrovnání série se postarala Florida, která uspěla na ledě Washingtonu. V 58. minutě Capitals vedli 2:1, ale při hře bez brankáře nakonec uspěl Sam Reinhart a šlo se do prodloužení. To po necelých pěti minutách rozhodl dorážkou Carter Verhaeghe.

Vyrovnat se podařilo také Calgary, které vyhrálo v Dallasu 4:1. A to především díky podařené třetí třetině, kterou Flames ovládli 3:1. Rozhodující gól vstřelil z trestného střílení Johnny Gaudreau.

Noční výsledky NHL:

Pittsburgh Penguins – New York Rangers 7:2 (1:1, 5:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Crosby (Guentzel, Letang), 24. Matheson (Crosby), 24. Guentzel (Rust, Crosby), 32. Friedman (Blueger, Boyle), 39. Heinen (Letang), 40. Carter (Zucker), 53. Malkin (Kapanen) – 3. Lafreniere (Schneider), 35. Fox (Panarin, Zibanejad).
Průběžný stav série: 3:1.

Washington Capitals – Florida Panthers 2:3 pr. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Oshie (Carlson, Bäckström), 50. Kuzněcov (Ovečkin, Oshie) – 15. Verhaeghe (Ekblad, Bennett), 58. Reinhart, 65. Verhaeghe (Ekblad).
Průběžný stav série: 2:2.

Dallas Stars – Calgary Flames 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 56. Seguin (Raffl, Hintz) – 31. R. Andersson (Tkachuk), 48. J. Gaudreau (TS), 52. E. Lindholm (J. Gaudreau, Hanifin), 60. Backlund (Lewis).

Nashville Predators – Colorado Avalanche 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 19. Trenin (Sissons), 37. Trenin (Sissons, Jeannot), 44. Forsberg (Ekholm, Duchene) – 2. Burakovsky (Compher, Byram), 34. Makar (Compher), 49. Toews (E. Johnson, Burakovsky), 53. Ničuškin (Makar, Burakovsky), 60. MacKinnon (Makar, Francouz). Za hosty odchytal celý zápas Pavel Francouz, který si připsal 28 zákroků, inkasoval 3 góly a úspěšnost zákroků měl 90,3 %.
Konečný stav série: 0:4.