Miami zválcovalo Philadelphii a je krok od postupu. Stejně si vedl i Phoenix

Noční program play-off basketbalové NBA nabídl páté zápasy dvou vyrovnaných sérií. Miami proti Philadelphii i Phoenix proti Dallasu si vedly suverénně a jsou už jen krok od postupu.

Miami zvládlo domácí utkání proti 76ers velmi hladce. Heat první čtvrtinu vyhráli 31:19, v druhé skórovaly oba týmy stejně a zbylé dvě části opět ovládli domácí, z čehož vyplynul konečný jednoznačný výsledek 120:85. Nejvíce se dařilo Jimmymu Butlerovi, který zaznamenal 23 bodů, 9 doskoků a 6 asistencí.

Podobně si vedl i Phoenix doma proti Dallasu. Mavericks, které táhnul Luka Dončič, sice vyhráli první část o tři body, ale Suns zabrali především ve třetí čtvrtině. Tu vyhráli 33:14 a patřil jim i zbytek zápasu. Domácí nakonec zvítězili jasně 110:80. Nejlepšími střelci byli Booker ze Suns a Dončič z Mavericks, kteří oba nasázeli 28 bodů.