Hokej

Montreal vyhrál loterii, v draftu bude vybírat první

Montreal vyhrál loterii, v draftu bude vybírat první
Hráči Montrealu se radují | Zdroj: Profimedia

Kromě samotných zápasů vyřazovací části fanoušci hokejové NHL v noci sledovali také draftovou loterii. V té se rozhodovalo, který tým letos bude ve vstupním draftu vybírat jako první, a štěstí se usmálo na Montreal Canadiens. Na druhé místo se posunuli Ďáblové z New Jersey, kteří tak budou moci sáhnout třeba po slovenském megatalentu Juraji Slafkovském.

Do draftové loterie šly tradičně všechny kluby, které nepostoupily do play-off. Největší šanci na vylosování měl nejhorší celek základní části z Montrealu. A čím lépe byl celek v základní části umístěný, tím nižší šance měl. Canadiens vyhráli v loterii první místo, takže při draftu, který se bude letos konat právě v Montrealu, si budou moci vzít očekávanou jedničku Shanea Wrighta.

Letošní pravidla loterie se měnila, takže místo tří týmů se losovaly pouze dva. Tím druhým šťastným se stal celek New Jersey Devils, který tedy bude vybírat z druhé pozice. Na výběr bude mít několik zajímavých jmen jako Logan Cooley, Joakim Kemell, David Jiříček či Juraj Slafkovský. Zbytek týmů bude vybírat podle umístění v základní části od nejhoršího k nejlepšímu.

Loterie vyvrcholila vyhlášením prvního a druhého místa:

​Letošní draft bude velmi zajímavý i pro české a slovenské fanoušky, protože Slováci Juraj Slafkovský a Šimon Němec i Čech David Jiříček jsou všemi experty tipováni na velmi vysoké pozice. Místo jedničky má téměř jisté Kanaďan Shane Wright, ale po někom ze zmíněné trojice by klidně mohlo sáhnout druhé New Jersey, třetí Arizona či další vysoko postavené celky.

Související obsah

Pořadí prvních 16 výběrů draftu NHL 2022:

1. Montreal Canadiens
2. New Jersey Devils
3. Arizona Coyotes
4. Seattle Kraken
5. Philadelphia Flyers
6. Columbus Blue Jackets (původní volba Chicaga Blackhawks)
7. Ottawa Senators
8. Detroit Red Wings
9. Buffalo Sabres
10. Anaheim Ducks
11. San Jose Sharks
12. Columbus Blue Jackets
13. New York Islanders
14. Winnipeg Jets
15. Vancouver Canucks
16. Buffalo Sabres (původní volba Vegas Golden Knights)

Celkem si budou týmy v draftu 23.–24. července vybírat v sedmi kolech. Od druhého kola už pořadí není určeno loterií, ale týmy vybírají čistě na základě umístění od nejhoršího k nejlepšímu.

Do draftové loterie nešly týmy Bostonu ani Caroliny, jelikož hrají play-off:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události