Hokej

Reprezentovat je dětský sen. Přijmu roli, jakou mi trenér dá, říká Dostál skromně

Mladý hokejista Lukáš Dostál je jedním ze tří nominovaných českých brankářů na mistrovství světa. Předpokládá se, že na turnaji bude vykonávat pozici trojky, ale s trenérem Jalonenem se o tom ještě nebavil. Ať to dopadne jakkoli, bude vděčný za jakoukoli roli v týmu. Místo konání světového šampionátu navíc dobře zná, protože za Ilves Tampere odehrál na hostování 64 zápasů a byl vyhlášen nejlepším brankářem celé soutěže.

Přípravu na mistrovství světa Lukáš Dostál s týmem neabsolvoval, přesto na něj trenér Kari Jalonen při závěrečné nominaci ukázal. "Pozvánka do reprezentace mě překvapila, ale jsem za ni mile rád. Těším se," řekl 21letý brankář na letišti před odletem do Finska. "Reprezentovat je dětský sen. Ve Finsku jsem hrál, Tampere dobře znám, ale ještě jsem nebyl v nové hale. Těším se, že se do ní podívám," vyprávěl spokojeně. 

Nabízí se tedy otázka, jakým jazykem se bude dorozumívat s finským trenérem Karim Jalonenem. "Něco jsem schopný říct finsky, ale myslím, že bude převládat angličtina," potvrzuje Dostál, který aktuálně hraje na farmě Anaheimu Ducks za tým San Diego Gulls. Za první tým si už ale připsal čtyři starty.

Související obsah

​Na šampionátu bude Lukáš Dostál krýt záda Karlu Vejmelkovi a Marku Langhamerovi. Jaká bude jeho přesná role v týmu, zatím neví. "Ještě jsme se o tom nebavili. Včera jsme se sešli na hotelu a já jsem v podstatě jenom přijel. O tom si promluvíme až v dějišti šampionátu," říká s tím, že bude vděčný za jakoukoli roli. 

"Já si myslím, že jsem tu od toho, abych plnil roli, jakou mi tým dá. Těším se, ať bude jakákoli. To není o mně, je to o národním týmu a lidech v České republice. Akceptuji roli, kterou mi dají, a budu se z toho snažit vytěžit maximum," říká mladý brankář skromně. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události