Fotbal

Trest za jednání se Slavií? Prý nikoliv. Hradec vysvětlil, proč nenasadí opory

Trest za jednání se Slavií? Prý nikoliv. Hradec vysvětlil, proč nenasadí opory
Fotbalisté Hradce Králové Jan Mejdr, Adam Vlkanova a Filip Kubala oslavují gól Zdroj: Profimedia

Klíčoví hráči Hradce Králové Jan Mejdr a Adam Vlkanova byli v neděli viděni ve VIP zóně Slavie Praha při zápase proti Slovácku. Měli zde jednat o přestupu do pražského klubu bez vědomí svého chlebodárce, čímž porušili hráčskou smlouvu. Klub je za to interně potrestal, ale prý to není důvodem, proč nenastoupí do středečního utkání proti Viktorii Plzeň.

K situaci ohledně Jana Mejdra a Adama Vlkanovy se klub oficiálně vyjádřil na svých webových stránkách. "Jan Mejdr a Adam Vlkanova v týdnu porušili své profesionální smlouvy a přestupní řád FAČR tím, že bez svolení klubu (a bez jeho vědomí) jednali se zástupci Slavie Praha. Za tento prohřešek jim vedení FC Hradec Králové udělilo interní pokutu, kterou hráči přijali. Celou situaci tím považujeme za vyřešenou."

Oba hráči také nenastoupí do středečního zápasu proti Viktorii Plzeň, což je klíčové utkání v boji o titul. Hradec Králové je totiž předposlední překážkou, která může Viktoriány od mistrovských fanfár zastavit. Řada fanoušků tak spekulovala, že je to trest za jednání se Slavií, která by je naopak v zápase proti západočeskému klubu uvítala, protože bodovou ztrátu Plzně nutně potřebuje. 

Související obsah

Podle vyjádření Hradce Králové je realita jiná. "Adam Vlkanova kvůli zranění opustil předčasně hřiště Baníku Ostrava a nedokončil ani včerejší předzápasový trénink. Po souboji s Ladislavem Takácsem má pohmožděné koleno a kotník," vysvětlují Východočeši.

U Jana Mejdra jsou spekulace ohledně trestu částečně založeny na pravdě, ale podle vedení Hradce Králové šlo i o hráčovo rozhodnutí. "Jan Mejdr má v tuto chvíli na stole tři nabídky na přestup, mimo jiné od obou klubů, které spolu bojují o titul. A sám připouští, že není připravený nastoupit k utkání s čistou hlavou. Do konce sezony proto už v nominaci na zápasy figurovat nebude," potvrzuje klub.

V březnu Slavia ovládla derby se Spartou, díky čemuž převzala pomyslný klíč od Prahy:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události