Fotbal

Přijde Slavia o svůj klenot? Bah má jít do týmu čtvrtfinalisty Ligy mistrů

Přijde Slavia o svůj klenot? Bah má jít do týmu čtvrtfinalisty Ligy mistrů
Alexander Bah v dresu Slavie | Zdroj: 'Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Mladý krajní obránce z Dánska Alexander Bah patří jasně mezi nejlepší hráče české Fortuna ligy, kterou pomalu, ale jistě přerostl. Po sezoně by měl Slavii opustit, obrovský zájem má čtvrtfinalista Ligy mistrů – portugalská Benfica Lisabon.

S informací přišly velké portugalské deníky Record a Abola. Mezi Slavií a Benficou již mělo dojít ke vzájemnému kontaktu, některé zdroje zase uvádějí, že je dánský obránce velice blízko k přestupu do portugalského celku.

Hvězda Slavie má v Edenu smlouvu do roku 2025, tudíž by musela Benfica zaplatit i přestupovou částku. Ta se u Baha nyní podle Transfermarktu pohybuje kolem šesti milionů eur (necelých 150 milionu korun). 

Související obsah

​Hráč, který si již vyzkoušel zápasy v národním týmu Dánska, by se v lisabonském celku potkal například s obráncem Otamendim, Vertonghenem či někdejším hráčem Dortmundu Julianem Weiglem. Bah do Slavie přestoupil v lednu 2021 a brzy se stal oblíbencem fanoušků. 

Letos naskočil již do 42 zápasů, ve kterých zaznamenal z pozice křídelního obránce velice solidních šest branek a 12 asistencí. S vršovickým celkem loni ovládl tuzemskou soutěž i pohár. 

Alexander Bah se svým celkem získal v posledním derby klíč od Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události