šipky

Nejlepší z nejlepších! Pražská Královka přivítá největší šipkařskou smetánku

Nejlepší z nejlepších! Pražská Královka přivítá největší šipkařskou smetánku
Gerwyn Price a Peter Wright Zdroj: Profimedia

O víkendu 13.–15. května se v pražské hale Královka uskuteční velký svátek pro všechny šipkařské fanoušky, tedy turnaj Gambrinus Czech Darts Open 2022, který je šestou zastávkou European Tour. Do hlavního města České republiky přijedou největší hvězdy tohoto sportu včetně Petera Wrighta, Michaela van Gerwena a Gerwyna Price. Turnaje se zúčastní také čtyři Češi, a to Karel Sedláček, Adam Gawlas a dva úspěšní kvalifikanti. Vítěz si odveze tučnou odměnu ve výši 725 tisíc korun.

Dříve byly šipky jen obyčejnou hospodskou hrou, kterou si štamgasti zpestřovali popíjení piva či jiných alkoholických nápojů. V posledních letech se ale hra stává čím dál větším fenoménem a velké oblibě se těší také v České republice. O nadcházejícím víkendu přijede do Prahy opravdová smetánka tohoto sportu. Kromě Petera Wrighta, Michaela van Gerwena a Gerwyna Price se turnaje zúčastní třeba Jonny Clayton, Michael Smith nebo Joe Cullen. Všichni tito borci hrají prestižní Premier League, která je určena pro ty nejlepší šipkaře na světě. 

"Mám obrovskou radost, že k nám přijede kompletní světová špička a ukáže naživo českým příznivcům šipkový sport v jeho vrcholné podobě. Zatím jsme pro šipkové hvězdy stále nová destinace, ale jsem si jistý, že si hráči zamilují české fanoušky a budou se k nám moc rádi vracet. Ti, kteří na Královce už hráli, např. van Gerwen, nebo Wright, si pražskou atmosféru velmi pochvalovali," říká promotér turnaje a komentátor Nova Sport Pavel Korda.

​Pražská hala Královka je šestou zastávkou European Tour. Celkově je těchto turnajů naplánováno 13 a nejúspěšnějších 32 šipkařů si zahraje na mistrovství Evropy. Prozatímnímu pořadí vévodí s jasným náskokem Michael van Gerwen, který si vydělal už 84 500 liber (2,5 milionu korun), druhý je Angličan Luke Humphries a třetí Velšan Gerwyn Price. Nejlepším Čechem je po pěti turnajích Karel Sedláček, kterému patří dělená 17. pozice s celkovým výdělkem 10 tisíc liber (296 tisíc korun).

Související obsah

​Kromě Sedláčka se z Čechů zúčastní také Adam Gawlas, jenž je v současnosti jediným českým držitelem profesionální PDC karty, a dva vítězové čtvrteční kvalifikace. Ta se uskuteční v šipkařském Klubu Ajeto na pražské Letné. Gambrinus Czech Darts Open 2022 se hraje vyřazovacím systémem. 16 nasazených hráčů má zajištěnou účast v hlavní soutěži na základě postavení v žebříčku Pro Tour Order of Merit. A doplní je 32 hráčů z kvalifikace. Kvalifikanti se mezi sebou utkají v prvním kole, nasazená šestnáctka začíná až ve druhém kole.

Ve velké formě přijede do Prahy i Jonny Clayton. Minulý týden vyhrál svůj čtvrtý turnaj v rámci letošní Premier League:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události