Fotbal

Dočkal po rozlučce s Letnou: Doufal jsem v titulovou éru. Proč nešel na penaltu?

Dočkal po rozlučce s Letnou: Doufal jsem v titulovou éru. Proč nešel na penaltu?
Bořek Dočkal Zdroj: Profimedia

Sparťanský kapitán Bořek Dočkal odehrál ve středu poslední soutěžní zápas v Generali Česká pojišťovna Areně. Jeho derniéra ale nedopadla výsledkově podle představ, protože jeho tým prohrál se Slováckem 1:2. Na druhou stranu byl vděčný za všechny fanoušky, kteří se s ním přišli rozloučit, a za spoluhráče, již mu rozlučku připravili. "Když jsem koukal po tribunách, tak myslím, že přišli i lidi, kteří by třeba jinak nedorazili, ale chtěli mi naposledy zamávat. Tak toho si moc vážím," řekl v rozhovoru pro klubový web.

Bořek Dočkal během své bohaté klubové kariéry odehrál celkem 503 zápasů, z toho skoro polovinu ve sparťanském dresu (konkrétně 244). Do konce kariéry přidá ještě dva, tedy ligový zápas v Edenu se Slavií a finále MOL Cupu v Uherském Hradišti proti Slovácku. Soutěžní zápas si už ale na pražské Letné, kde sídli Sparta, nezahraje. 

Z výsledku posledního domácího zápasu proti Slovácku nadšený rozhodně nebyl. "Představovali jsme si to jinak. Že by se nám to mohlo povést a dostat lidi do varu a pobavit je. Uhrát lepší výsledek," litoval Dočkal. Na druhou stranu si ale vážil toho, jakou rozlučku mu připravilo jeho okolí. "Jsem moc rád a vděčný, že jsem měl možnost rozloučit se před našimi fanoušky. Děkuju všem, že přišli, i klubu, že to uspořádal. A spoluhráčům, u kterých jsem viděl, že jim záleží na tom, aby ten večer pro mě byl speciální. Abych si ho pamatoval. Dorazili i lidi, kteří jsou v mé kariéře a životě důležití a na fotbale třeba dlouho nebyli. To všechno jsem vnímal a byl to pro mě výjimečný večer. I když to nebyl zápas podle našich představ. Budu si tenhle večer navždycky pamatovat," řekl Dočkal. 

Související obsah

​Nechybělo mnoho a Bořek Dočkal se mohl rozloučit s Letnou gólem. Ve 31. minutě zahrávala Sparta penaltu po nedovoleném zákroku na sparťanského kapitána. Sám faulovaný se ale k bílému puntíku nepostavil. "Dneska jsem cítil, že ta penalta v zápase bude, a už jsem nad tím přes den přemýšlel. A říkal jsem si, že bychom neměli nic měnit, že Hanci je v tom stoprocentní a že to je zápas v lize, za tři body. Byl jsem rozhodnutý, že mu případně řeknu, ať ji jde kopat jako ve všech zápasech předtím. Musíme k tomu přistupovat jako k ostrému zápasu," vysvětlil Dočkal po zápase. Pokutový kop nakonec zahrál Dávid Hancko a proměnil. Na body to ale Spartě nestačilo.

Se stejným soupeřem se Sparta do konce sezony utká ještě jednou, a to 18. května v odloženém finále MOL Cupu. "Myslím si, že to bude v dost ohledech jiné utkání než dnes. Odehráli jsme mezi sebou hodně utkání a plus minus víme, co od sebe očekávat. Všichni na hřišti nechají všechno a víme, že to nebude snadné, nebude to snadné vítězství. Ale budeme moc chtít vyhrát a uděláme pro to všechno," říká odhodlaně Dočkal, který se chce s kariérou rozloučit ziskem trofeje. 

Související obsah

​Během svého působení ve Spartě získal Dočkal čtyři trofeje, tři z nich v sezoně 2013/2014, kdy se postupně radoval ze zisku ligového titulu, poháru a českého Superpoháru. Ta poslední přišla v předminulé sezoně, kdy Sparta vyhrála ligový pohár. Dalšího úspěchu v lize se už ale nedočkal. "Už v tu dobu jsem si dobře uvědomoval, že nikde není napsané, že tituly budu sbírat dál. Užil jsem si to naplno a pocity ve mně zůstaly silné do teď. V tu dobu jsem věřil, že začíná nějaká éra a titulů tady posbírám víc. Myslím si, že tomu nic extra nebránilo. Bohužel se to vyvíjelo jinak další sezony a titulů víc nepřišlo. Doufám, že tím, že tým je mladý, se to co nejdřív povede. Vzpomínky v titulové sezoně prohlubují vztah ke klubu. Povzbuzuje to touhu zažít to znovu. Doufám, že se to co nejdřív povede a nastane nová éra," věří Dočkal v lepší zítřky svého milovaného klubu. 

Bořek Dočkal musel v březnu skousnout i porážku od Slavie, která si díky tomu převzala pomyslný klíč od Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události